Hangisini tercih edersin? | MİM

11 Şubat 2019 Pazartesi

art, coffee, and vintage resmi

MERHABALAR!
  Tatilimin bitimine iki gün kalmışken motivasyonumu yüksek tutmaya ve elimden geldiğince verimli olmaya çalışıyorum.Yine de tatilimin bitmesine iki gün kalmış olması motivasyonumu çoook güzel bir şekilde yerlere indirmeyi başarıyor.

  Bir kaç gündür Eslem'in gazıyla ve de hem Eslem'in hem de Gözde'nin beni mimlemesiyle "Hangisini tercih edersin?" mimine artık katılmamak için bahanem kalmadı.Zaten bu mimi bir kaç kişide daha okuyup yazmak istemiştim,ama kendi enerjimi bulamadığım için yazamıyordum.Eh motivasyonumu yüksek tutmaya çalışmam ucundan yarıyor da bu gün yazıyorum.

  Şimdi ilk önce aşağıda bulunan on dört sorulardan -Gözde Eslem'in sorularını da eklemiş,ben de Gözde'nin soruları eklemeye çalıştım ama baktım çok uzun oldu...- bir tanesini seçerek cevap veriyorum ve de ardından kendim de aşağıya beş tane soru oluşturup yazıyorum aynı tarzda yani en azından anladığım kadarıyla öyle yapmam gerek.Bana şans dileyin,nedense ihtiyacım varmış gibi hissettim. 😛


1- Hangisini tercih edersin? Uçabilme yeteneğinin olmasını mı yoksa su altında da nefes alabilmeyi mi? Neden?
Su altında çok uzun süre durmak istemezdim sanırsam.Tamam yazları çok güzel oluyor fakat bunun kışı da var.Gerçi o şekilde düşünürsem uçabilme yeteneğini seçtiğimde de kışın da uçmak durumunda kalıcam.Yine de uçabilme yeteneği derdim.En azından vize mize derdi kalmazdı uçarak pat pat istediğim yere giderdim.Ah ne güzel olurdu!

2- Hangisini tercih edersin? Sonsuza dek etrafının kitaplarla çevrili olmasını mı yoksa evcil hayvanlarla mı? Neden?
OF! Aşırı zor bir soru! Ben ki yolda kedi ya da köpek gördüğümde ciyaklayan onların peşinden koşan insan,ben ki kitaplığıma bakarak uyumayı seven ve kütüphanelere,kitapçılara gittiğimde nefessiz kalan kalbi güm güm atan...
Sanırım ilkini,sonsuza dek etrafımın kitaplarla çevrili olmasını tercih ederim.Ama kedicikler :(

3- Hangisini tercih edersin? Geriye kalan hayatının tamamında çay içmeyi mi yoksa kahve içmeyi mi? Neden?
Gerçekten her soruda ayrı bir yalpalıyorum ve ayrı bir zorlanıyorum.Benimle ilgili bilmediğiniz bir şeyi söyliyeyim; günde en az iki buçuk litreyi seve seve içen ve de en az iki bardak kahve ve iki bardak çay tüketen biriyim.Ki bir yıldır bu dengeyi çok güzel bir şekilde koruyorum.Gerçi denge de denilemez ama bence denge.Neyse o yüzden buna çok üzülerek sadece kahveyi seçiyorum.Ama kalbim çayda,ama kahveyi seçiyorum,ama kalbim çayda,ama.....

4- Hangisini tercih edersin? Saçsız, tüysüz (kaşlar ve kirpikler de dahil) olmayı mı yoksa çok kıllı olmayı mı? Neden?
Kılsız ve tüysüz biri -mısır kedileri gibi- çok korkutucu durabilir ama diğer türlü de yemek,terlemek ah çok zor.Neyse daha fazla düşünmeden kılsız,tüysüz olmayı diyicem.(Ama gözüme sürekli bir şey kaçarsa???)

5- Hangisini tercih edersin? Sınırsız döner mi yoksa sınırsız kokoreç mi? Neden?
SINIRSIZ DÖNER! Çünkü düşününce döneri sürekli yiyebilirim,gerçi kokoreçi de sürekli yiyebilirim.Ama kesinlikle döner.

6- Hangisini tercih edersin? Ölüm saatini bilmeyi mi yoksa nasıl öleceğini bilmeyi mi? (Ölüm tarihini ve ölüm şeklini değiştiremiyorsun.) Neden?
Diyorum ki ben bu mimi kendime zorluk olsun diye kabul etmişim.Bu ne o.o Kesinlikle iki tercih de üzerimde aşırı panik oluşturacak ve ölene kadar deli şekilde gezmeme sebep olacak tercihler.
O yüzden daha az kötü olanı seçip ölüm saatimi bilmeyi seçerdim.

7- Hangisini tercih edersin? 500 yıl gelecekte yaşamayı mı yoksa 500 yıl geçmişte yaşamayı mı? Neden?
En az zorlanacağım soru bu oldu.500 yıl geçmişte yaşamayı çok isterdim! Bence kolaylıkla uyum sağlayabilirdim.-Çok düşününce yine sağlayamayacağımı düşünüyorum ondan düşünmüyücem- Ama geçmiş beni daha çok büyülüyor.

8- Hangisini tercih edersin? Her yıl yenilenen tek seferlik uluslararası bir uçuş bileti mi yoksa yurt içinde geçerli sınırsız uçak bileti mi? Neden?
Şimdi yukarıda uçma yeteneğini seçtim ondan bence bu soruyu cevaplamama gerek yok.Çünkü yeteneğimle istediğim her yere sınırsız uçabilirim?

9- Hangisini tercih edersin? Dişsiz olmayı mı yoksa saçsız (kel) olmayı mı? Neden?
Dişsiz olmak yemek yememek demektir.Katlanılamaz bir seçenek.Ama dişlerim hep temiz,tertemiz ve ağrısız olucak değil mi? Eğer öyleyse saçsız olmayı tercih ederim.Öyle değilse de takmak diş.

10- Hangisini tercih edersin, daha çok dinlemeyi mi, konuşmayı mı?
Ben de olmadığına üzüldüğüm bir yetenek daha çok dinlemek.Başaramıyorum uzun süre dinleyebilmeyi ve yorumda bulunmamayı,ki son zamanlarda üzerinde daha çok durduğum bir konu bu,bu sebeple de daha çok dinlemek diyorum.
11- Sadece blog yazabilmek mi yoksa blog okuyabilmek mi?
Blog okuyabilmek.Bilgi,bilgi,bilgi.

12- Çok güzel yemek yapıp yemeklerin tadını alamamak mı yoksa yemek yapamayıp yemeklerden tat almak mı?
Egomu bir kenara bırakırsak yemeklerden tat almak.Ama egom içimden "çok güzel yemek yapabilmek" diyip bağırıyor.Neyse zaten sürekli egomu dinlesem hayat katlanılmaz olurdu.

13- Yazın sürekli terlemek mi yoksa kışın sürekli üşümek mi?
Şey zaten kışın sürekli üşüyorum.Hani etrafınızda her zaman sıcak odada bile üşüyen tipler vardır.Yazın pikeyle değil de yorganla yatmaya devam ederler,yatağa malesef ki üşüdükleri için çorapla girip ısındıktan sonra çıkarırlar -ki ısınabilirlerse- hah işte o benim o yüzden kışın sürekli üşümek diyorum.Zaten olan bir şey en azından yazın terlemiyim.

14- Birden fazla dili başlangıç seviyesinde konuşmak mı yoksa sadece bir dili ileri seviyede konuşmak mı?
Nedense bunun cevabını direkt biliyordum; sadece bir dili ileri seviyede konuşabilmek.En azından doğru düzgün konuşabileceğim dili konuşurdum.Ama böyle mesela Türkçe'yi biliyorum,Eski Türkçe de dahil mi? Evet biliyorum sizin de benim gibi aklınız karıştı.


HUH! Soruların cevaplarını bitirdiğimize göreeee şimdi geldi benim sorularıma;

1- Bir evi ölene kadar kendiniz temizleyebilmeyi mi isterdiniz yoksa başkasının mı? Neden?
2- Her yere araba ile seyahat etmek mi uçakla mı?
 3- Kendi evin olması mı yoksa sürekli ev değiştirmeyi mi seçerdin?
4- Ölene kadar en lüks telefonu kullanmayı mı yoksa ölene kadar en lüks bilgisayarı kullanmayı mı? Neden?
Benim sorularım da böyleydi,Gözde'nin soruları da ekleyip yazmadım.Gözde'cim özür diliyorum bu yüzden,diğer türlü gerçekten çook uzun bir yazı sizi bekliyor olucaktı.Bu mimi de benim takip ettiğim neredeyse herkes yaptığı için,eğer beni okuyup yapmamış olan biri varsa o kişiyi mimliyorum.
Size ve bana iyi haftalar dilerim! 
*Yalnız sorular amma zordu.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

3 yorum:

 1. Sorular zor ama
  Cevaplar harika
  Kalemine yureğine sağlık

  YanıtlaSil
 2. Paylaşımlarınızı severek takip etmeye çalışıyorum daha nice paylaşımlarınız olur inşaallah...Sıkılmadan dirayetle :)...Selam ve Dua ile...

  Selam ziyareti :)

  YanıtlaSil
 3. Keyifli bir okuma oldu... Ama tercih etme kısmı bazen zorlayabilir insanı. Her zaman net olmak da çok zor.

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS