Opal - Jennifer L.Armentrout | Kitap Yorumu (Sanırım Kate'i öldürücem)

27 Temmuz 2013 CumartesiŞu anda resmen duygularım fazla geliyor.Kate'i bıçaklamak öldürmek istiyorum.Gerçi ben yapmasam bile başkaları yapıcak gibi görünüyor.Resmen çok gıcık bir kitaptı.Güzel.Ama gıcık ! Jennifer oniksten sonra bunu bize nasıl yapabilirsin ?!?!?!? Nasıl ?!?!? Evet cevap bekliyorum.Sus.Konuşma.Dinlemek istemiyorum.O kadar bekledim.Öküzüm Daemon'um dedim bekledim ama sonuç :(:(: Resmen aşk romanı okudum.Bir ara kitaptan Kate'i çıkarıp SD'ye teslim etsem mi diye düşündüm.Resmen ilk iki kitapta okuduğumuz öküz Daemon gitmiş yerine romantik mi romantik tam kılıbık erkek gelmiş.HANİ BAD BOYUMUZ BİZİM ? HANİİİİİ ?!?!?!

BUNDAN SONRA SPOİLER VARDIR DİKKATLİ OKUYUNUZ.EĞER KİTABI OKUMAMIŞSANIZ HATTA GERİ DÖNÜP KİTABI OKUYUP ÖYLE GELİN.

"İşimi bitirdiğimde kardan adamım üç kısımdan oluşuyordu ama kolları ya da yüzü yoktu.Bir bakıma kendimi nasıl hissettiğimi  yansıtıyordu.Uzuvlarımın çoğu vardı ama beni gerçek yapacak hayati parçalar eksikti."(sayfa 29)
Serbest bırakın beni kitaba başlıyorum tamam.İkinci kitapta hatırlarsanız Dawson ortaya çıkmıştı.Hatırlayın.Hafızanızı zorlayın.Hatırladınız mı tımam devam ediyorum.Bu kitapta Dawson üstüne kurulmuş.Yoo tam Dawson değil.Yani Kate ve Daemon ilişkisini çıkarırsak Dawson'ın Beth'i bulmaya gitmesi üzerine kurulmuş.Ben kitapta Dawson'ın daha çok bölümü olmasını istiyordum.Hele ön okumasını okuduktan sonra ağzım bir karış açık kalmıştı.Çünkü ciddi bir ön okumaydı ! Her neyse devam edelim.Kitapta en çok sinir olduğum ama sürekli okumak istediğim yerlerden biri olan Kat ve Daemon sahneleriydi gerçekten bağımlılık yapıyor.Öpüşme sahnelerini okurken de sürekli aklımda "Jennifer bunları nasıl tasvir ettin ?!?! Hemde her seferinde ayrı ayrı" oldu.


"Daemon yanıma uzanıp beni kendine çekti.Çok geçmeden düzgünce inip kalkan göğsü beni tekrar uykunun ritmine çekti.Arada bir uyanıyor,bana dolaşımımı kesecek kadar sıkı sarıldığını görüyordum.Beni kaybetme korkusuyla uykusunda bile sımsıkı bağrına basıyordu sanki." (sayfa 240)
Sonra kitabı okumaya devam ettikçe hah dedim Hush Hush serisi olduk gidiyoruz.-SPOİİLER VERMİYORUM ARKADAŞLAR ZORLAMAYIN-Ama yazar şaşırtıyor.Uzaylılar gibi bir konuyu işlemeyi başardığı gibi sürekli okunmasını da sağlıyor.Gerçi ben ilk iki kitaptan aldığım hazı bu kitapta alamadım nedense.Sorun bende değil dimi ? Cıks bende değil.

"Bazen bütün bu tuhaf uzaylı bağının gariplikleri oluyordu.Mesela, Daemon'ın beni etkilediği kadar bende onu etkiliyordum ve böylesi günlerde beni canlandıracak her şeye ihtiyacım vardı."(sayfa 288)
Kitapta en çok gıcık olduğum karakter BLAKE ! Mal mısın olum sen ? Napıyon Kat'le.Daemon seni öldürür bilmiyon mu ? Sadece Daemon değil Dee de var arkadaşım bak ona göre.Bu arada Kate'e cidden üzüldüm.Ne kadar sinir olsam da çok çekti kız.Kitap boyunca başına gelmeyen kalmadı.Carissa hele.Şimdi Carissa'ya ne oldu diyiceksiniz O YÜZDEN ALIP OKUYUN ! Evvet bahsetmek istediğim bir sahne var ki şu haldeydim ;

Aslında kitabın başından beri o sahneyi bekliyordum.Ha geldi diyerek kendimi dizginlemiştim.Ama Ash ve Dee sağolsun.Kitabın sonlarına doğru beklediğim sahne geldi.Çok sevinçli olduğum halde Daemon:(:(:( diye ağlamak istedim.Artık herkes anlasın Daemon ve Jace benim biricik bebeklerim.Aşkısıları.Ve lafı kısa tutayım artık çok konuştum zaten yemeğin altını da kapamamışım..

"Onun akşam yemeğinde üç hamburger ve iki patates vardı.Bu kalorilerin nereye gittiğini hiç bilmiyordum.Egosuna mı gidiyordu acaba ? Dudaklarıyla ilgili son yorumundan sonra bu olası gözüküyordu."(sayfa 292)

 Ben dördüncü kitabın arkasını okuduğum için olucakları biliyordum.Siz siz olun sakın okumayın.Bak google'a yazıyor.Yazma sevgili okuyucu yazma.Merak etme.Al ve kitabı oku.Yer yer boş boş sırıtıcak yer yer ağlayacak güleceksin okuyucu.Ama eğer Lux serisine hala başlamadıysan valla bravo naptın şu saate kadar ?!?!? Git al ve oku.Yazıyı kapat hadi hadi koş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS