Cumartesi İlk 10 : Sevmediğimim Karakterler

10 Kasım 2013 Pazar

Sonunda bir Cumartesi İlk 10'a daha katılabiliyorum.Aradan asırlar geçti ve ben daha yeni katılıyorum.Aslında bu etkinlik o kadar eğlenceli ve o kadar düşündürücü ki -diğerlerine neden katılamadım diye sorabilirsiniz , ya hep geç kaldım ya da görmedim malesef ki ama facebookta gördüğümden beri bu yazıyı bekliyordum.Konuma döneyim bu hafta Optik'in seçtiği konu "Sevmediğim Karakterler" aslında sorsanız sinir olduğum bir sürü karakter sayabilirim ama böyle sorulunca nedense beynim durdu bir anda ve uzun uzzun düşündüm ben hangi karakterleri sevmiyorum , gıcık oluyorum , nefret ediyorum diye.Tabii uzun uğraşlar sonunda karar verdim.

1- Daisy - Muhteşem Gatsby

Sanırım okuduğum kitaplar arasında en sinir olduğum karakter yerden yere vurduğum öldürmek istediğim karakter Daisy.O kadar çok sinir oluyorum ki ! Yaptıkları , söyledikleri beni onu öldürmeye itiyor.Sorun şu ki kitap karakterleri öldürülmüyor.

2-Kral Clarkson - Beni Seç Serisi 

Elit'i okuduktan sonra Maxon'a acımış bayağı da Kral Clarkson'a sövmüştüm.Sadece Maxon'a acımamıştım ama Celeste'i savunması.Diğer kızlara çektirdikleri.Daha fazla konuşamıyıcam lütfen tahttan indirin şu adamı.

3-Bora - Sorun Bende Değil Sende 

Ben ne diyeyim ey okuyucu.Sinir oluyoruz öldürmek istiyoruz.Asmak kesmek istiyoruz ama yapamıyoruz.Gerçek olsaydın Bora neler yapardım ! 

4-Blake - Oniks ve Opal

Alçak mı dersin sinsi mi dersin ne dersin bilemiyicem ama istediğin kadar argo kelime kullanabilirsin bence hiç sorun yok.

5-Jessie - Mekanik Prens 

Bir an şüphede kaldım adı Jessie miydi diye.Hiç sormayın dostlar.Kendisine ilk kitapta sinir olmuştum da ikinci kitapta yaptıkları ?!?! KAYBOL JESSIE. (Aslında Tessa'yı da ekliyicektim de yer kalmadı.Şuraya sıkıştırayım.Jessie değil de Tessa'yı öldürün arkadaşlar !)

6-Bethany - Hale 

Elimde olsa kimseye bu seriyi okutmam.Dili zor , konu desen cıks olmamış oturmamış.Eee seriyi sevmeyen insan saçma sapan davranan ana karakterden de nefret eder değil mi ? Sırf kitabın sonunda napıcak diye kitabı bitirmiştim.

7- Bilge -  Evrenin Ötesinde 

Bu serinin de sadece ilk kitabını okudum.İkinci kitabı ülkemizde çıktı ve üçüncü kitabı da aylardır çeviri de diye biliyorum.Ve ben ilk kitabında okuyup Bilge'ye sinir olduysam siz de sinir olucaksınız biliyorum.Çünkü sinir olunacak biri aslında şimdi düşündüm de acısam da yeri bu adama.

8-Haşim - Piraye

Kitabın başında sevmiş,sonlara doğru öldürmek istemiştim.Tabii o işi de bana bırakmadılar.Sağolsun Canan Tan benim için yaptı onu da.Buradan onun için sevinç naralarımı atıyorum.Kötü kahkaha bile atardım da arkada kalanlar için çok sevinmiyorum.

9-Zoey - Gece Evi Serisi 

Bir tane daha ne yapacağımı bilmediğim bitmesine az kalan seri.Sanırım herkes nefret eder bu kızdan.Utanmasam sevdiğim karakterlere Neferet'i ekler Zoey'i de yerden yere vururum şu anda da bunu yapıcam galiba.Git Zoey Kızılkuş ! Gözüm görmesin seni ! Saflıklarına katlanabilen o insanlara da acıyorum.

10-Lindsay - Ben Ölmeden Önce

Ne kadar çok sevmediğim karakter varmış arkadaş ! Ama bu kızın yeri bende ayrı bu kızdan ayrı bir nefret ediyorum.Arkadaşlığından, Sam'in ölmesindeki suçundan.Konuşamıyorum arkadaşlar :( 

Ne kadar eğlenceli bir Cumartesi İlk 10 oldu.Bana da konuşacak içimi dökecek bir sürü konu çıktı.Durdurmayın beni diyip tüm kitapları sıralardım ama 10 tane sıraladım yeter diyorum ve gidiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS