Fırsatçı - Tarryn Fisher | Kitap Yorumu

10 Kasım 2013 Pazar
Kitabın Adı : Fırsatçı 
Orjinal Adı : The Opportunist 
Serinin Adı : Love Me With Lies
Yazarın Adı : Tarryn Fisher 
Yayınevi :  Aspendos 
Yayın Tarihi : Mayıs 2013 
Sayfa Sayısı : 316
Tür : Yeni yetişkin , Romantizm 
Goodreads | Okuoku | D&R

Bu kitabı geçtiğimiz ay okuokudan sipariş edip -aspendos kampanyasıyla 9.90'a gelmişti ve bir çok blogda gördüğüm için merak edip almıştım- ilk 20 sayfasını okuyup bir kenara koymuştum.Çünkü mekanik prens vardı benim için ! Mekanik melek vardı.Tabii ki çok yanıldığımı geçen gün fark ettim.Elimde beklettiğim bir kitap olduğu iiçin Okur-Yazar'la konuşurken o da bende alayım elimizdeki kitapları bitirip başlayalım dedi.Tamam dedim ve geçen gün başladık.Başlamamızla bitirmemiz aynı günü aldı.Aynı gün içerisinde kitap bitmişti.Ve ikimizi de bir şok dalgası almıştı.Neden diye soruyorsanız konuya geçeyim sizin için.

Yurt dışı kapakları.
Olivia Kaspen , hukuk okuyan bir kızdır.Oldukça hırslı ve rol yeteneği gelişmiş biridir.Ve üniversitede karşısına Caleb Drake'in çıkmasıyla hayatı alt üst olacak biridir.Olivia Caleb'e aşık olmuştur.Aşkı için elinden gelen her şeyi yapacaktır.Aşkı başına belalar getirse bile.Olivia'nın Caleb'le yolları ayrılır.Ve dört yıl sonra aniden Olivia Caleb'i bir müzik dükkanında CD'lere bakarken görür.Bir seçim yapması gerekmektedir.Ya onu görmemiş gibi yapacak ve yoluna devam edecektir ya da  Caleb'le konuşacaktır.

Sizce esas kızımız hangisini yaptı ? Yoluna devam mı etti yoksa Caleb'le konuştu mu ? Tabii ki ikinci seçeneğe doğru yöneldi ! Sonrasında ne mi oldu ? Yazara suikastlar düzenlemeyi düşünen okurlar çıktı ortaya.Ve de kitap bittikten sonra şok dalgasını atlatamayan okurlar.Ben hangi gruba mı giriyorum ? İki gruba da.Hem kitaba bayıldım hemde gıcık oldum ! Sanırım tüm bloggerların akıbeti bu.Kitaplara aşık oluyoruz ama sinir de oluyoruz.Ama bu kitap için ne söylesem az.Kelimeler boğazımda düğümleniyor.Nasıl oluyor diyorsunuz.Sonu cidden böyle mi bitti ? Tarryn'le konuşmam lazım diyorsunuz.Kesinlikle kitaba bakakalıyorsunuz.


Bir de kitabı bitirip tadına doyamayanlar var.(kendi adıma da konuşuyorum burada) Özellikle de benim gibiler çoğunlukta kitaba aşık olup sonu yüzünden hayata küsen kitabı fırlatıp ağlamaya giden okuyucular.Ya da Caleb Drake gibi birisini isteyip , "Böyle aşkı ben nerden bulacağım ? Dünya da böyle aşk var mı?" diyen okuyucular.Önemli habere geçiyorum ! Serinin iki tane de  devam kitabı var.Malesef ki okuyucu araştırdığım duyduğum kadarıyla daha yayın hakları alınmamış ikinci ve üçüncü kitabın.Biri Dirty Red , ki Dirty Red (spoiler yok) kitabı okuduğunuzda sinir olacağınız bir karakter olan Leah Smith'in ağzından anlatılıyormuş.Gelelim serinin üçüncü kitabına Thief.Thief kitabımızın baş karakterlerinden biri olan Caleb Drake'in ağzından anlatılıyormuş.Ve kapağın güzelliğine bakar mısınız ? Eğer kapaktaki Caleb ise Olivia yürü arkandayım ! Keşke aspendos ikinci ve üçüncü kitapların haklarını alsa da bir an önce çıkarsa diyorum.


PS : Kitaptaki her karaktere gıcık olacaksınız ama seveceksiniz de.Hatta bir ara fangirl moduna girip "Caleeb beniim" bile diyebilirsiniz.Dikkat.Ayrıca kitabı okurken iki kişi olarak okuyun yoksa kitabı bitirdikten sonra atlatamazsınız kitabı.Yüz de yüz Vera onaylı.


Bir not daha sevgili okuyucu ! Eğer sevgilinden ayrılmışsan kesinlikle okuman gereken bir kitap.Ama sevgilinden ayrılmamışsan ve sevgilini çok seviyorsan arkadaşına okut ama aman diyim sen okuma.Benden bu kadar uyarı yeter.Ve ne olursa olsun bu kitabı oku oku oku diyorum.Sonra da dedikodusunu yap mümkünse ya da yorumunu yaz ve yazara olan kinini akıt.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS