Yakut Kırmızı - Kierstin Gier | Kitap Yorumu

30 Temmuz 2014 Çarşamba

Resim thcodex.blogspot.com'dan alıntıdır.
Kitabın Adı : Yakut Kırmızı
Orjinal Adı : Ruby Rot
Serinin Adı : Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer
Yazarın Adı : Kiersten Gier
Yayınevi : Pegasus
Sayfa Sayısı : 322
Tür : Aşk,Zaman Yolculuğu , Macera
Goodreads | İdefix | D&R

Tüm zamanların sınırlarını aşan bir yolculuğa hazır mısınız?
Uluslararası çok satan yazar Kerstin Gierden unutamayacağınız ve bağımlısı olacağınız bir seri…
Bazen sır küpü bir ailede yaşamak gerçekten de zordur. En azından 16 yaşındaki Gwendolyn bundan kesinlikle emindir. Ta ki günün birinde kendini son yüzyılın Londrasında bulana dek. O zaman bunun ailesinin en büyük sırlarından biri olduğunu anlar. Buna karşın anlamadığı; bu zaman yolculuğunda aşka yer olmadığıdır. Çünkü bu, durumu daha karmaşık hale getirmekten başka bir işe yaramaz!
Çoksatan yazar Kerstin Gier dünyanın en güzel duygusunu hiç kimsenin başaramadığı biçimde hayata geçiriyor!"
Ateşli, komik ve acıklı: Gideon & Gwen aşklarıyla tüm zamanların sınırlarını aşıyorlar!


Uzun süredir beklettiğim bir yorumdan meerhabalar !Aslında bu yorumu Yakut Kırmızı'nın filmini izledikten sonra yazıcaktım ama hiç içimden gelmedi filmini izlemek.Yorum da taaa bu zamana kaldı.Aslında amacım bu değildi ama azıcık öyle oldu.Azıcık isimlerini unutsam da kitabın hala ilk okuduğum zamanki gibi aklımda kurgusu (ilk ne zaman okuduğumu öğrenmek için  bknz : instagram )

Çok uzatmadan bu gün yazdığım bir milyonuncu yoruma geçicem daha doğrusu kitabın konusuna.Şimdi bir düşünün Zaman Yolcusunun Karısı,Doctor Who gibi kitapları geçtik -daha doğrusu doctor who'yu ve continuum'u demek istiyorum ikisini de dizi olarak baz alıp-.Bu kitabın,bu serinin kurgusu tamamiyle farklı.Bir kere içinde geçmiş,gelecek,bu gün her şey var ! Ardından aşk var ! Öpüşen koklaşan sevimli vıcık çiftler aslında vıcık bu kitaba uymadı çünkü vıcığın tam tersini işlemiş Keirstin bacımız.


Öncelikle 16 yaşına basan bir genç kızımız var.Ki ben bu kitabı 16 yaşımda okudum.Hiç bir etki göstermedi şu an 17yim hiç kimse ışınlanacağım anı beklemiyor güzel giydirmiyor.16 yaşındaki genç kızımız Gwen hayaletleri görebiliyor heykellerin hareket ettiğini ve onlarla konuşabildiğini de iddia ediyor.Ama ona kimse inanmıyor çünkü bunu kimseye söylememiş ! Hah zaten burda ürkek dedim pat kıza -50'yi yapıştırdım ! 0 bile değil -50 ! Ondan sonra da teyzesinin güzel turuncu saçlı kızını her fırsatta koruyor ve de onun sıradaki zaman yolcusu olduğuna inanıyor.Ama bilin bakalım Einstein'a göre sıradaki zaman yolcusu kim ? BİNGO ! IT'S GWEN ! Ve bizim avanak güzel hayaletleri  gören kızımız son derece önemli bir görev üstleniyor.Tabi ki de bu görevi söylemiyeceğim -spoiler isteyen yoruma gelsin *-* -


Kitapla ilgili genel hatlarıyla hatırladıklarım ve sinir olduklarım bunlar.Ama Gwen'i sevdiğimi söyleyeceğim o kadar şey söyledim kıza sövdüm ama hepsi onu sevdiğimden inanın bana.Ama Gideon o yılan dillli Gideon.O yakışıklı Gwen'in aklını başından alan Gideon I HATE HIM ! I REALLY REALLY HATE HIM.Gerçekten bakın gerçekten gerçekten nefret ediyorum.Resmen kitap boyunca bir dansöz gibi o yana bu yana gitti Gideon goçum bir dansöz değilsin kendine gel !


Sanırım ben yorgun olunca yorumlarımda benden kötü oluyor.Şimdiden özür diliyorum ve bu kitabı bu muhteeşem seriyi alın ve okuyun diyorum ! Kim bilir benden önce diğer kitaplarını okursunuz ?


XOXO


1 yorum:

  1. Bu kitabı herkes övüyor ve ben ısrarla okumamaya devam ediyorum... bu yorumdan sonra sepete ekleyeyim bari. Eline sağlık :*

    YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS