Kitaptan Filme Uyarlamalar | Yeni Bölüm Duyurusu

31 Ağustos 2014 Pazar


Herkese merhabalar !
 Öncelikle bu kitaptan filme uyarlamalar bölümünü açmayı uzun zamandır istiyordum.Aklımda olan bir şeydi.Sadece uygulamaya dökecek zamanım yoktu.Yani uygulama derken afiş meselesini diyorum.Uygun fotoğrafı bu gün oturup araştırmaya başladım ve sonuç bu oldu.Deviantart sağolsun ! O olmasa ne yapardım hiç bir fikrim yok.Sanırsam böyle bir afiş de ortada olmazdı.

  Bu bölümü açmadaki amacımı biraz açıklıyım.Blogu açtığımdan beri Alacakaranlık'ın okumama başlamadaki katkısını söyleyip duruyorum.Alacakaranlık,Harry Potter,Açlık Oyunları derken bir sürü seri,bir sürü kitap filme uyarlanmaya başladı.Etrafımdaki insanlarla kitaplarını okumadıkları için konuşmadığımdan dolayı bloguda film incelemesi yazmak istiyordum.Ama sonra filmlerle kitapları karşılaştırmaya başladım."Bu kitapta böyle olmamıştı" ya da film bitiminde "yok şu şu sahneyi çıkarmışlar olmamış bu film kitap kat kat daha iyiydi" düşüncelerimle bitiyordu film.

 Sadece bu olay beni de rahatsız etmiyordu, ailemi de rahatsız ediyordum.Ki kardeşimden başka etrafımda blogger olmayan çok az kitapları okumuş arkadaşım var- neyse ne diyordum ailecek film izlerken ya kitapla ilgili spoiler veriyordum ya da kendim filmi beğenmediğim gibi ailemi de filmden soğutuyor sonra da gülüp geçiyordum.

İşte bölümün amacını anlamışsınızdır umarım.İlk yorumumum ne zaman geleceğini bilmiyorum açıkcası ama kesinlikle bir yorum yazacağımı biliyorum.Çünkü yazmak istediğim bu bölümle ilgili o kadar fazla yorum var ki artık taslaklarım dolup taşıyor.

Eğer birisi ilk yorumun ne olucak diye sorarsa sağ köşedeki ankete katılmanızı öneririm.Çünkü o anket sayesinde Kitaptan Filme Uyarlamalar bölümünün ilk yorumunu yazmaya başlayacağım.Demem odur ki ankete katılıp oy verin.Ardından yoruma başlayalım.Daha doğrusu dedikoduya !

XOXO 

3 yorum:

 1. benim de bununla ilgili sorunsallar kısmın ufak yakınmalarım olmuştu. Gercekten ınsan söylenecek birilerini arıyor. Burada bırlıkte dertleşebiliriz bu konuda =)

  YanıtlaSil
 2. Bence de çok güzel olacağını düşünmekteyim ^-^ İlk yazımı bir yazayıım sizinle güzel güzel dedikodu yaparız :D

  YanıtlaSil
 3. bunu oku bence blog sahibi: dört numara benim PİTTACUS LORE
  bir araştır hakkında pek bilgi yok ama olsun

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS