Sen Daha İyisine Layıksın - Jenny McCann | Kitap Yorumu

17 Ağustos 2014 Pazar

Kitabın Adı  : Sen Daha iyisine layıksın !
Orjinal Adı : Was It Something I said ? : The Answer to All your dating Dilemmas
Yazar : Jenny McCann
Tür : İlişkiler,Kişisel Gelişim
İlişkinin adını bir türlü koyamıyor musun? İşler rayından mı çıktı? O gün tam olarak ne demek istedi? Aramalı mı, mesaj mı atmalı? Hediye mi almalı, mektup mu yazmalı? Kırdığın potu düzeltmenin hiç mi yolu yok? Krizleri nasıl yönetmeli? Hepimizin zaman zaman bir ilişki koçuna ihtiyacı olur. En mahrem sırlarımızı paylaşacak bir dosta, deneyimlerinden faydalanacağımız bir uzmana… 'Sen Daha İyisine Layıksın' ilişkinle ilgili tüm sorularına yanıt bulabileceğin bir başucu kitabı, modern çağ sohbeti, eğlenceli ve akıcı bir dille kaleme alınmış bir ilişki kurtarma kiti. İçinden asla çıkamayacağını düşündüğün zor durumlardan seni kurtaracak, ilişkinde anlam veremediğin tüm kör noktaları aydınlatacak, güçlü ve eğlenceli bir rehber. Hayatın boyunca sık sık sayfalarını karıştıracağın bu kitap, karşılaştığın her çıkmaz sokakta yanında olacak. Çünkü sen daha iyisine layıksın!
(Tanıtım Bülteninden) 

Günaydınlar,tünaydınlar ve merhabalar ! 
Güzel bir gün geçirmeniz dileklerimle yazıyı okuyan kişiler.Umarım iyisinizdir.Çünküü ben bomba gibiyim ! Güzel bir şarkı eşliğinde keyif aldığım bir kitabın yorumunu yazmaya hazırım ve nazırım.

Öncelikle kitabın konusuna birazcık değineyim.Jenny McCann uzun süredir -en azından bana göre uzun süredir- ilişki rehberi.Yani ilişkilerinizde ne yapmanız ve yapmamanız gerektiğiini size gösteriyor.Bunu söyle düşünün anne gibi.Annenizin dediklerine uymalısınız yoksa yanlış bir şey yaparsınız.Jenny de bu kitapla bize ilişkiler de ne yapmamız gerektiğini bir anne gibi yol gösteriyor.


Kitapta farklı farklı bölümler var.Genelde maillerden ya da soru cevap şeklinde oluşuyor anlatım.Mesela önce bize bir örnek veriyor Jenny soruyla "Erkek arkadaşım benimle ilgilenmiyor ama maç izlemekle daha çok ilgileniyor" ya da "gay olan arkadaşım aslında gay değilmiş bana kafayı takmış durumda ne yapmalıyım ?" veyaa "Sapığım telefondan sürekli mesaj atıyor aslında romantik olduğunu keşfettim ne yazmalıyım Jenny ?" gibi örnekler var kitabımızda.Tabii ki şaka yapıyorum.ÖYLE ÖRNEKLER YOK.

Kitabı okuduğum zamanlar yanımda taşıyordum.Kapağın güzelliği ve de ilginç mailler ilgimi çekmişti.Tabii kapak ve mailler sadece benim ilgimi çekmekle kalmadı arkadaşlarımın da salyalarının akmasına sebep oldu.Okuduğumu görenler ilk önce geliyor kapağa bakıyor ve ismi görüp "aa sesli okusuna" demeye başlıyorlardı.Sonra bu olay "bak ben de de bu gerçekleşti Jenny ne demiş okusuna" ya dönüştü.Demem o ki kitapta kendinizi,ilişkinizi ya da başkalarının ilişkisini görüyorsunuz.Ve hatalarınızı fark ediyorsunuz.

Yeni nesil erkeklerin peşinde çok koşuyor.Gördüğüm kadarıyla.Önceki gibi mektuplaşmalar yok artık,ya da bir mesaj attığında on dakika beklemek,ilk aradığında açmamak ikinci aradığında açmak erkekleri süründürmek yok ! İstedikleri neyse veriyoruz.Ve onlar da buna alışkın.Kızların peşinden koşmalarına,hemen elde etmeye.

Jenny McCann kitap yazmış,ama aslında hatalarımızı bize göstermeyi amaçlamış.Tabi kitabı okudum,değişen bir şey var mı ? Yooo.Gayette life goes on modunda takılıyor,kuul davranmaya çalışıyorum.Ama benim yaptığımı yapmayın arkadaşlar gidin kitabı alın okuyun hayatınızda kullanın.Şimdiden tebrik ediyor ve de iyi şanslar diliyorum.

PS : Uygulayanlar haber versin bir high five yapalım.
3 yorum:

 1. Merhabalar !! D&R'dan kitap bakarken bu kitabın kapağı çok ilgimi çekti ve kitabın içeriğinden bir şey anlayamayınca araştırmak istedim ve karşıma sizin blogunuz geldi. Bu sayede sizi keşfetmiş oldum :)) Önerir misiniz bilmiyorum pek ama gerek de yok ama kapağı için alasım geldi kitabi. Önerileriniz nelerdir, öğrenmek isterim :)) İyi günler :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam bir ilişki rehberi kitap, yer yer çok güldürüyor ve "aa bu da benim başıma geldi" diyeceğin türden bir kitap.Ben genelde hatta hiç kişisel gelişim kitabı okumam ama sevmiştim bu kitabı ama sana tavsiyem eğer indirimdeyse al değilse alma *dürüst tavsiye* pişman olabilirsin sonra çünkü.Herkesin kişisel gelişim kitaplarına karşı bakış açısı farklı oluyor ^^

   Sil
  2. Kişisel gelişim çok okurum ve severim de bayağı, yani öneriyorsunuz ?? :))

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS