Ugly Love - Colleen Hoover | Kitap Yorumu

7 Ekim 2014 Salı


Kitabın Adı : Ugly Love
Yazarı : Colleen Hoover 
Türü : New Adult 
 Puanım : 5/5
When Tate Collins meets airline pilot Miles Archer, she knows it isn’t love at first sight. They wouldn’t even go so far as to consider themselves friends. The only thing Tate and Miles have in common is an undeniable mutual attraction. Once their desires are out in the open, they realize they have the perfect set-up. He doesn’t want love, she doesn’t have time for love, so that just leaves the sex. Their arrangement could be surprisingly seamless, as long as Tate can stick to the only two rules Miles has for her.

Never ask about the past.
Don’t expect a future.

They think they can handle it, but realize almost immediately they can’t handle it at all.

Hearts get infiltrated.
Promises get broken.
Rules get shattered.
Love gets ugly.

Meydey meydey ! Gripli sesimle herkese merhabalar ! 
   Bayram tatiliniz nasıl geçiyor ? Harikaysa harika değilse  yine de harika çünkü benim günlerim gayet güzel geçiyor.Soru çözememe kısmı hariç.YGS-LYS öğrencisi olunca her dakikanız değerli oluyor ve soru çözmediğiniz an kendinizi suçlu hissediyorsunuz.Yorum yazamama sebep olan nedenlerden birini az önce açıkladım size. Tabii ki her zamanki gibi yazıya kendi konularımla başlayıp sonra kitaba geçiyorum.Hiç bir zaman şu kitaba direkt geçiş işini yapamadım.Eğer bir gün öyle yorum yazarsam bilin ki silah zoruyla yazıyorumdur.Şaka şaka silah zoruyla yazarsam kesinlikle işin içinde şifreli kodlar olur siz de çözer beni kurtarırsınız yani kitap yorumu olmaz.Huh çok konuştum kitaba geçicem çünkü yine ve yine müthiş bir kitapla karşınızdayım ! 

  Ben Umutsuz'u okuduktan sonra Ugly Love piyasaya yeni sürülüyordu.Dolayısıyla kapağına vurulmuştum,vurulmayan var mı ? Ardından Elif'in  bana mesaj atmasıyla her şey değişti.İkimiz de hemen kitabı indirdik bir hafta gibi bir süre sonra da ben telefona o tabletine gömülmüş durumda kitabı okuyorduk.Tabii Elif benden önce bitirdi.Beni bir hafta bekledi -nihaha- sonra dedikodu yapabildik ama okumaya başlama sürecimiz bu şekilde gelişti Elif'in Ugly Love yorumu için tık.Şimdi benim yorumuma geçebilirim.Daha doğrusu kitabın konusuna.


  Ugly Love Tate Collins adında bir hemşirelik  yüksek lisans öğrencisinin  kalacak yeri olmadığı için kısa süreliğine pilot olan abisinin yanına taşınmasıyla başlıyor.Taşınmasıyla mı kapısının önüne gitmesiyle mi  demeliyim bilemedim.Ha bu arada Tate Collins bir bayan,bir kız,bir kız kardeş.AHS'de en son Tate ismini bir erkekte kullandıklarını gördüğüm için Tate Collins'in kız olması beni derinden yaraladı bunu da söyledim rahatladım.Hah ne diyordum Tate abisi Corbin'in evine giderken asansörden iniyor ve abisinin verdiği bilgilere bakıyor burada hepimizi şaşırtan bir olay gerçekleşiyor çünkü kapının önünde zil zurna sarhoş bir adam duruyor.Tate ne yapacağını bilemeyerek abisini arıyor.Bu arada Corbin'in pilotlarla dolu apartmanda yaşadığını bahsetmiş miydim ? Bahsetmediysem şimdi öğrenmiş oldunuz.Abisini aradıktan sonra Corbin "Miles'ı arayacağım" gibisinden bir şeyler söylüyor.Telefonu kapadıktan beş dakika sonra Tate eve girmiş ve sarhoş evsizden kaçmış durumda ama abisi ona hayallerini yıkacak bir haber veriyor.Kapıdaki adam evsiz değil Corbin'in arkadaşı Miles.İşte kitabımız böyle mükemmel bir şekilde başlıyor.Bundan sonra hiç beklemediğiniz olaylar gerçekleşiyor Miles'ın geçmişini Tate'in Miles'a aşık oluşunu ve Miles'ın ne kadar istemese de Tate'e kapılışını okuyoruz.

  Kitap bir Miles'ın ağzından bir de Tate'in ağzından anlatılıyor.Ama Miles'ın ağzından olan kısımlar geçmişe dönerken,Tate'in anlattığı kısımlar günümüzü onların yaşadığını anlatıyor.

  Açıkcası okurken Miles'a aşık oldum.O şiirsel anlatışı,her şeyi yaşayışı Rachel'a "bana aşık olacaksın Rachel " demesi beni benden aldı götürdü okyanusun ortasına bıraktı.Tate için ne söylesem bilemiyorum gerizekalı mı desem bitch mi desem yoksa saf aşık mı desem bilemedim.

  Geriye dönüp yazdıklarıma bir baktım iyice döktürmüşüm bu yorumda.Demek istediğim Colleen Hoover bundan sonra ne yazsa okurum alırım.Benim için bir Cassandra Clare bir Gayle Forman oldu.Mükemmel bir yazardan mükemmel bir kitap diyerek yazımı sonlandırıyorum.İyi tatiller herkese !


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS