Umutsuz - Colleen Hoover | Kitap Yorumu

5 Ekim 2014 Pazar

Kitabın Adı : Umutsuz
Orjinal Adı : Hopeless
Serinin Adı : Hopeless (#1)
Yazarın Adı : Colleen Hoover
Yayınevi : Epsilon
Türü : New Adult
Lise son sınıf öğrencisi olan Sky çapkınlığı kendi şanıyla yarışan Dean Holder'la tanışır. İlk karşılaştıkları andan itibaren Holder onu hem korkutur hem de cezbeder. Ona dair bir şeyler, Sky'ın derinlere gömmek için çok uğraştığı sıkıntılı geçmişine ait anılarını ateşler. Sky ondan uzak durmaya kararlı olsa da Holder'ın kararlı tutumu ve esrarengiz gülümsemesi savunmasını yerle bir edip aralarındaki bağın güçlenmesini sağlar. Ama gizemli Holder'ın sakladığı sırlar vardır, bu sırlar ortaya çıkar çıkmaz Sky sonsuza kadar değişir ve güven duygusu gerçekler karşısında yenilgiye uğrar.

Sky ve Holder ancak çıplak gerçeklerle cesurca yüzleşerek yaralarını iyileştirebilecek ve sınır tanımadan yaşayıp birbirlerini sevebileceklerdir. 

Umutsuz nefesinizi kesecek, merakınızı uyandıracak size ilk aşkınızı hatırlatacak bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)

Herkese merhabalar !
  Hazır bir Colleen Hoover kitabı bitirmişken ve boş günümdeyken oturdum bilgisayarın başına sizin için yorum yazmaya başladım.Kendim için de denilebilir çünkü uzun zamandır okumak istediğim bir kitabı okumuş oldum.Taabii ki D&R'ın 9.90 kampanyasından aldım ne kadar Konuşan Kitaplar turunu yaparlarken almak istesem de bir seneyi geçti ben kitabı alana kadar.Öncelikle kitaba olan aşkımdan bahsetmek istiyorum çünkü bu kitap herkesin okuması gereken bir kitap.İçinde sadece aşk yok sadece birinin kendini tanıması yok içinde bir genç kızın yaşadığı acı verici olaylar var ve bunlarla nasıl başa çıktığı.Acı gerçek ise kitap ne kadar hayal ürünü olsa da bu yaşananları Sky'ın başına gelenleri dünya da bir sürü insan yaşıyor.Eh bunları dedikten sonra bir yorumu hak ediyorsunuz ve konuyu anlatmaya başlıyorum o zaman.

  Sky 17 yaşında -benimle aynı yaşta en azından şimdilik- lise sona geçicek bir genç kız.Ama annesinin isteğiyle 17 yaşına kadar hep evde eğitim görmüş.Evde eğitim görmüş dediğimde aklınıza direkt "ee bu kızın hiç arkadaşı da yoktur?" sorusu gelmesin.Çünkü Sky'ın kendinden çok sevdiği bir arkadaşı var ; Six.Six'le beraber erkeklerle takılıyor,hissedemediği şeyleri hissetmeye çalışıyor ve gerçek dostluğu buluyor.Six Sky'ın tam tersine normal bir liseye gidiyor.Eh Sky da son senesini lisede geçirmek istediği için annesini ikna ediyor ve olaylar tam burada başlıyor.Neredeyse.Sky okula başlıyacak,Dean Holder'la tanışacak ve hayatının hatırlamadığı yönlerini yeniden keşfedicek.Sky'ı zorluklar bekliyor.Meraklandınız mı ? Eğer meraaklandıysanız gidip alın.Sıra benim görüşlerimde.

  Belirtmeden geçemeyeceğim umutsuz türünün okuduğum en iyi örneklerinden biriydi.Okurken çok eğlendim.Çok güldüm ama bir o kadar da ağladım "nasıl ya??" dedim,şaşırdım.Bitirdiğim de ise tekrar okumak istedim.Gezgin Kitap Kardeşliğinden Müge,Hilal ve Elif beraber okumuşlardı.Hepsi de kitap bittikten sonra "Dean Holder *-*" şeklinde gezmişlerdi.Ki bende onlara katılıyorum.Eğer bir kitap karakterleri haremi falan varsa kesinlikle Dean Holder tüm kitap kurtlarının haremindedir.Tabii benim haremimde William Herondale var onu şapmayalım geçelim.Unutun bu cümleyi.William benim.SADECE BENİM.Öhüm ne diyordum hah kitabı okuduktan sonra Sky ve Holder'ın aşkı birbirlerini unutmayışları sizi büyüleyecek.Kesinlikle bayılacaksınız.

  Ben Colleen Hoover'ın bu kitabını okuduktan sonra hızımı alamayıp iki kitabını daha okudum.Karşılaştırma yazısı da yazacağım.Kesinlikle Colleen Hoover kendi çağındaki yazarlar arasında aradan geçip hızlı bir şekilde ilk beşe girebilecek sayılı kişilerden biri.-umarım kurduğum cümleyi anlamışsınızdır-

  Fark ettiyseniz çok ciddi bir yorum yazdım.Bu da kitabı ne kadar sevdiğimi ne kadar ayıla bayıla okuduğumu gösterir.

Puanım: 5/5

1 yorum:

  1. Selaam. Çok güzel yorumlamışsın yine. Eğer okumamış olsaydım kitabı alırdım. Cidden çok güzel ama değil mi?
    Bu arada seni mimledim. Belki bakmak istersin. Yaparsan cidden çok sevinirim. ^^
    http://kitapkaravani.blogspot.com.tr/2014/10/mim-3-book-challenge-tag.html

    YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS