[13.GKK BLOG TUR ]Endgame :Çağrı - James Frey | Kitap Yorumu

7 Aralık 2014 PazarKitabın Adı : Endgame : Çağrı
Yazarlar : James Frey - Nils Johnson Shelton 
Yayınevi : Pena Yayınları 
Türü: Distopik 

On iki Oyuncu. Bedenen gençler ama kadim bir geçmişten geliyorlar. Binlerce yıl önce yaratıldılar ve seçildiler. O günden beri hazırlanıyorlar. Doğaüstü değiller. Ne uçabilir ne de kurşunu altına çevirebilirler. Ölüm geldiğinde onların da yapacak bir şeyleri yok. Onlar için de, hepimiz için de. Onlar Dünya’nın mirasçıları ve Büyük Kurtuluş Bulmacası’nı çözmeliler. Biri yapmalı yoksa hepimiz yok oluruz.Herkese merhabalar !
Benim için ygs telaşesi devam ederken bir yandan da kitaplar ve GKK olara turlara devam ediyoruz.Bildiğiniz gibi baya büyük bir kitaba tur düzenliiyoruz ve buu gün sıra bende ! Öncelikle kitabın ne kadar müthiş olduğundan bahsedebilir miyim ? Harika.Nereye gitsem kitap elimdeydi okuduğum süre boyunca ve herkes -abartmıyorum cidden herkes- elimden kitabı alıp "Aaaa bu ödüllü kitap ne zaman aldın ? Şifreyi çözmeye çalışıyor musun ? " diyorlardı.Tabi ben sadece okuyorum cevabını verdim herkese malesef.Şifreyi çözmeye bile çalışmadım her neyse bu kısmı geçiyorum.Kitabın tamamen distopik olduğunu belirtmem gerekiyor.Çünkü bir kurmaca üzerine kurulmuş kitabımız.Ama ağları ustaca örülmüş  bir kurmaca.

Her zaman yorumlara nasıl başlıyorsam bu yorumda da kısaca özetleyiip kendi kitapla ilgili yorumlarıma geçicem.Spoilersiz olarak tabi ki.

Kitabımız Dünya'nın her yerinde meydana gelen büyük kazalarla başlıyor.Dünyanın her yerinde dediğime bakmayın bunlar 12 Kadim soydan gelen oyuncuların olduğu yerlerde meydana geliyor daha çok.Bu kazalar, çok fazla insanın ölümüne yol açıyor.Ve bu kazalar sonucu oyuncular bir şey anlıyor Endgame başladı.Endgame gerçek ve Endgame şimdi.

Kısaca Endgame'in kurallarından bahsedeyim size hala bilmiyorsanız;
  • Endgame'i oynamak için 12 Kadim soydan gelmeniz gerekiyor.
  • Endgame'e dahil olmak için tamamen görebilmeniz,kolunuz bacağınız tüm organlarınızın düzgün olması gerekiyor.Psikolojik olarak bir sorununuz olsa da bir şey olmaz,anladığım kadarıyla.
  • Ve son olarak,ayrıca en önemlisi 13 ile 20 yaş arasında olmanız gerekiyor.
Tek tek oyuncuların ismini sıralardım aama şu ana kadar tur başından itibaren oyuncuları ve kadim soylarını takip etmişseniz baya öğrenmiş olmanız gerekiyordu.O yüzden sizi merakta bırakıp oyuncuları tanıtmayacağım eğer hala yazının sonuna kadar merakta kalmış olursanız vereceğim linklerden turu inceleyebilirsiniz.

Benim düşüncelerime gelicek olursaaak.Öncelikle kitaba derslerim yüzünden geç başladığımı son bir kaç güne sığdırmaya çalıştığımı itiraf etmeliyim çünkü iki aydır okuduğum üç kitap oldu ki Endgame:Çağrı da bu kitaplardan biri.İlk başlarda biraz çekincelerim vardı bazı arkadaşlarımdan "güzel değildi" "eh işte şifreyi de bulamadık" gibi yorumlar duyup hevesim kaçmıştı.Ama kitaba başlayınca durumun hiç de böyle olmadığını anladım.Çünkü kitap müthişti ! Efsaneydi resmen ! Ne zaman ne olacağını bilmiyorsunuz.Sizin yaşınızdaki oyuncuların ne yapacağını kestiremiyorsunuz ve kendinizi hangi oyuncuya yakın olacağını hangi oyuncuyu tutacağınızı kestiremiyosunuz.Sonunda kendinizi bir oyuncunun hayatta kalması için dua ederken buluyorsunuz -cümlenin çok devrik olduğunu şu an fark ettim affola.

Demem o ki arkadaşlar bu kitap şifreyi çözmekten başka amaçlar için -o amaçlar okumak oluyor- alınır ! Hatta kitap için sabahlanır.

Huh nefesim tükendi bu yazıyı yazarken bir de vlog çekmeyi planlıyordum bu kitap yorumum için kusura bakmayın zaman kısıtlığından öyle bir şey olmadı  (plus arkadaşlar yüzünden).Yorumum çok ciddi oldu onun içinde kusura bakmayın genelde böyle olmaz biliyorsunuz.Son olarak Michael Obama'ya benden selamlar ve de GKK üyelerinin bloglarından turu takip etmeniz için linklerle baş başa bırakıyorum sizi ! Bıy bıyınız.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS