Gölgeler - Paula Weston | Kitap Yorumu

7 Şubat 2015 Cumartesi

ikikapakarasinda.blogspot.com'dan alıntıdır.
Kitabın Adı: Gölgeler
Orjinal Adı: Shadow
Serinin Adı:The Rephaim (#1)
Yazarın Adı: Paula Weston
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Türü: Paranormal,Melekler
Gaby Winters yaklaşık bir yıl önce ikiz kardeşi Jude'u bir trafik kazasında kaybetmişti. Kazadan sonra bedeni iyileşmişti ama acısı hâlâ ilk günkü gibi tazeydi ve kâbusları bitmiyordu: Her gece kâbuslarında iblislerle ve cehennemin diğer yaratıklarıyla savaşıyordu.Ve sonra karşısına Rafa çıktı. Rafa, sadece kâbuslarında sık sık gördüğü çocuk değildi, aynı zamanda ikiz kardeşi Jude'la da bir geçmişleri olduğunu iddia ediyordu. Gaby, hayatı ve kendi hakkında bildiğini düşündüğü gerçeklerin sadece birer yalan olduğunu kabul etmek zorunda kalmıştı ve bulması gereken gerçekler kâbuslarındaki gölgelerde gizliydiler. Rafa kimdi? Refaimler kimlerdi? Ve en önemlisi Gaby kime güvenebilirdi?"Sıkı, zekice yazılmış ve farklı… Okuduğum en iyi melek temalı kitaptı!" -Alpha Reader-
Herkesee merhabalar !
  Çok klasik girişler yapmaya başladığımın farkındayım.Siz beni kaale almayın lütfen.Enerji eksikliğinden oluyor bunlar.Nasılsınız çok sevgili okurlarım ? İyi misiniz ? İyiyseniz yavaş yavaş konuma geçebilirim sanırım? Eveet bende öyle düşünmüştüm bence de geçebilirim.

  Öncelikle bu kitap bana okumam ve yorumlama için yabancı yayınları tarafından yollandı o yüzden teşekkür ederek başlıyorum yazıma,çok sağolun gerçekten! Açıkçası bu kitabı okumayı hiç istememiştim.Daha çok kördüğümü okumak istiyordum,hatta o gelir umuduyla yanıp tutuşuyordum.Malesef Kördüğüm yerine Gölgeler geldi.İlk geldiğinde kargoyu açtığımda acayip hayal kırıklığına uğradım ve okumak istemedim.Ondan sonra "ince ya başlarsam hemen biter." diyip başladığım kitap iki günde bitti ve bitirdiğimde ikinci kitap için yanıp tutuşuyordum! Hemen ikinci kitabı okumak istiyordum.İndiricektim ama bünyem bir İngilizce kitabı şimdi kaldıramayacağı için sıradaki kitaplara geçtim.Her neyse ne diyordum evet kitap beni acayip şaşırttı.Beklediğim etkinin on katını yaşadım.Hatta ve hatta kitabı o kadar çok beğendim ki tadı üç gün boyunca damağımda kaldı.Okuduğum kitaplarda -bu kitaptan sonra iki kitap daha bitirdim- Gölgeler'in verdiği tadı bulamadım.Kendi hikayemi anlattığıma göre şimdi Gölgeler'in konusundan biraz bahsedebilirim.

  Gölgeler, orjinal adıyla Shadow Gaby Winters adında bir kızın yaşamını anlatıyor.Böyle dediğime bakmayın.Gaby Winters bir süre önce ikiz erkek kardeşi Jude'u kaybetmiş ve ölümden dönmüş.Gabriel'in yani Gaby'nin bilmediği şeyler var.Değiştirilen anıları var,bir an önce hatırlaması gerekiyor.Çünkü herkes Gaby'nin peşinden geliyor.Gaby ve Jude ne yapmış olabilirler ? Nasıl bir belaya bulaşmış olabilirler ? Kitabı okurken tırnaklarını yiyiyor sürekli tahmin etmeye çalışıyorsunuz olayları.Tabi çoğunlukla başarısız oluyorsunuz.Çünkü yazarımız çoğu yerde size ters köşe yapıyor.

  Kitap hakkında aklıma anlatmak istediğim yığınla cümle geliyor,sadece kelimelere dökmekte zorlanıyorum.Anladığınız üzere "Gölgeler" tam bir melek kitabı,kurgusu çok iyi düşünülmüş sadece kağıda aktarılırken çok hızlı geçilmiş bir kitap.Konusu itibari ile beni kendisine çektiğini açıkça söylemeliyim.Çünkü konusu ilerledikçe muhteşem bir şekilde garipleşiyor,evet muhteşem bir şekilde garipleşiyor! Sonra bir de bakıyorsunuz ki Rafa'nın yavaş çekimde karşıdan size geldiğinizi görüyor ya da "Yakışıklı Çocuk"umuzun duygusal cümlelerini dinlerken buluyorsunuz kendinizi.
Ne desem nasıl sizi bu kitabı okumaya itsem bilemiyorum.Emin olun fantastik aşığıysanız ve "fantastik ne olsa okurum!" diyorsanız hemen bu kitabı alıp okumalısınız.Hele melek aşığıysanız bir dakika bile beklemenizi önermem en az Hush Hush serisi kadar güzel hatta belki de ondan daha güzel olan bir seri bekliyor sizi.Eh sanırım ben yeterince dil döktüm değil mi okuyucu ^^ Şimdi alma sırası ve sonra bana gelme sırası sende.

PS: Rafa'yla plan yapmaya gidiyorum çaaav!

XOXO


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS