Kuyrukluyıldız Eken Adam - Angela Nanetti | Kitap Yorumu

4 Mart 2015 Çarşamba

Kitabın adı: Kuyrukluyıldız eken adam
Orjinal Adı: L'uomo che coltivava le comete
Yazarın adı: Angela Nanetti
Yayınevi: on8
Türü: Öykü
Sayfa sayısı: 151
Arno ormandaki adamı düşündüğünde, içinde, hayal gücünü harekete geçiren, yüzlerce soru uyandıran bir merak kıpırdanmaya başladı. Bu gizemli yabancı kimdi? Neden o kulübeye sığınmıştı?
Hayal gücü oradan oraya sıçradıkça, merak umudu besliyor ve yabancı adamın görmediği yüzü babasının bildik yüzüyle yer değiştiriyordu. Ya gelen babasıysa..? Ya onlara sürpriz yapmak için saklanıyorsa..? Belki de yardıma gereksinimi vardı? Belki de Arno’nun yardımına!


 Herkese merhabalar!
  Yaklaşık bir ay önce çıkan bir kitabı tanıtacağım bu gün size.Aslında ne desem bilemiyorum on8 yayınlarının tüm kitapları hep bu etkiyi yaratıyor.Hafif bir şok ve ne diyeceğini hangi kelimeyi seçip kullanacağını bilememe etkisi.
  Ben bu kitabı bana yolladıkları gibi başlayıp okuyup bitirmiştim.Roman tadında bir kitap olduğunu düşünüyorsanız aklınızdan o fikri çıkarın çünkü bu kitap tam Şeker Portakalı  tadında.Damağınızda belirsiz bir tat bırakıyor.İyi anlamda bir tat ama.

   Kitapla ilgili ne diyeceğimi açıkçası bilemiyorum.Nasıl konuya başlayacağımı nasıl yorum yazacağımı cümlelerim bu kitabı anlatmak istediğim zaman kaçıyorlar.O zaman son bir kez daha deniyeceğim.Kitabımız küçük bir kasaba hatta köy diyebileceğimiz bir yerde geçiyor.Kitabımızın baş kahramanı Arno küçücük bir çocuk.Ama sadece dış görünüşte.Düşünceleri tam bir yetişkin gibi.Arno küçüklüğünden beri babasının hayaliyle yanıp tutuşan bir çocuk.Annesi Mryiam iki çocuğuna da babalarını aratmayacak kadar sevgi gösterse de aniden işler değişmeye başlıyor.Arno'yla Mryiam'ın arası bozuluyor,uslu çocuğumuz karşı gelmeye başlıyor annesine.Peki kim için ? Tabii ki de Kuyrukluyıldız eken adam için.Kuyruklu yıldız eken adam,yıldız tozlarıyla Arno'ya nasıl kuyrukluyıldız ekeceğini öğretiyor ah tabii bundan sonra işler küçük ailemiz için değişiyor.Kötüye gidiyor,sonra tekrar kötüye gidiyor.Ama kötülüğün içinde de her zaman iyilik olabileceği gibi küçük aileleri kötüye giden durumun içinde  iyileşiyor,mutluluk saçıyor.

   Umarım daha önce on8 yayınlarından kitap alıp okumuşsunuzdur.Kaliteli kitapları var yayınevinin,gerçekten.Hatta böyle kitaplığınızda ayrı ayrı koyabileceğiniz türden kitaplar.Okuduktan sonra iz bırakıyorlar sizde.Genellikle.Bu kitapları da ben de ayrı bir iz bıraktı.Kitabı okumamdan bu yana neredeyse bir ay geçti.Ama hala bitirdiğimle ilk günkü hisleri yaşıyormuşum gibiyim.Anlatabildiğiysem başınızı sallayın.Teşekkür ederim,ben de anlatabildiğimi düşünmüştüm.

  Eğer hoş bir kitap arıyorsanız ,ince  içinizi ısıtacak türden bir kitap.Kesinlikle alıp okuyacağınız kitaplardan "Kuyrukluyıldız Eken Adam".


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!
 Sevgiler,
VeraBeni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS