Trendeki Kız - Paula Hawkins | Kitap Yorumu

18 Nisan 2015 Cumartesi

Kitabın Adı: Trendeki Kız
Yazarın Adı: Paula Hawkins
Yayınevi: İthaki
Türü: Gerilim
Rachel her gün aynı trene binip aynı çifti izliyordu. Çiftin başına gelenleri bütün ülke duyduktan sonra, hayatlarına dâhil olmaya karar verdi.

"Büyüleyici, sürükleyici, üst seviye bir gerilim. Mutlaka okuyun!" 
-S.J. Watson-

"Hem karakter yaratımı hem olay örgüsü muhteşem, harika bir kitap! Yeni neslin Alfred Hitchcock'u." -Terry Hayes-

"Zeki, gerilim dolu ve baştan aşağıya sürükleyici bir roman." 
-Lisa Gardner-

"Aklınızı başınızdan alacak, zekice yazılmış bu psikolojik-gerilim romanı hem muhteşem hem de tren enkazı kadar korkunç!" 
-Publishers Weekly-

"Nefesleri kesen bir ilk roman. En dikkatli okurlar bile, Hawkins olayları teker teker açığa çıkarıp, aşkın ve takıntının şiddetle olan kaçınılmaz bağını ortaya koyarken şaşırmaktan kendilerini alamayacaklar." -Kirkus-

"Trendeki Kız, her şeyi anladığınızı düşündüğünüz an sizi farklı bir sürprizle karşılıyor." 
-Entertainment Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

Herkese merhabalar !

  Çok uzun zaman geçtiğinin farkındayım son yorumumun üstünden ama inanın ki isteyerek yapmıyorum.Okul sınavları,projeler,performanslar ve üstüne LYS gibi boğucu bir şey eklenince başımı kaşıyacak vaktim olmuyor.O yüzden de yazacağım yorumların günü aksıyor da aksıyor.Bu sefer çıktığı günden beri acayip ses getiren bir kitabın yorumunu yazıyorum.Çok şükür yazabiliyorum ! Çok şükür diyorum çünkü ben bu kitabı Martın 18'inde bitirmiştim bilemiyorum belki de 19'unda ama ancak ve ancak bir ay sonra yorumunu yazabiliyorum.Bu arada bana bu kitabı Bursa Kitap Fuarında hediye eden İthaki Yayınlarına çok teşekkür ederim ^-^

  Teşekkürlerimi de ettiğimee göre sıra geldi kitaba yorum yazmaya ! Allahım bu nasıl kitaptı.Bu kitaptan sonra okuduğunuz hiç bir kitap -aynı tarz da elimde bir kaç kitap daha vardı nasıllar bir bakayım dedim- sizi tatmin etmiyor.Örnek verirdim ama onları da kendi yorumlarını yazarken söyliyeyim en iyisi.

  Kitabın konusuna gelirsek; Rachel trenden sabahları işe giderken her sabah aynı çifti izliyor.Sarılmalarını,birbirlerini öpmelerini,eşinin kocasını uğurlamasını.Hatta onlara bir isim bile takıyor.Kendi hayatı,işi ve biten evliliği fazla gelen Rachel başkalarının hayatına göz dikiyor.Bir sabah çiftin daha doğrusu onun Jess'i ile Jordan'ını izlemek için aynı eve gözlerini dikerken Jess'in Jordan'dan başka bir adamı öptüğünü görüyor.İşte olaylar ve kitabımız bu noktada başlıyor.Sonrasında sayfalarını peş peşe çeviriyor sadece kitaba ve olaylara odaklanıyorsunuz.En azından benim için olay bu şekilde ilerledi.

  Ağzım açık bir şekilde kitabı okudum desem yalan olmaz herhalde.Kitap mı okudum film mi izledim bilmiyorum diyen arkadaşlarım var.Onlara benzemiş olabilirim şu anda çünkü kitap mı okudum film mi izledim bilmiyorum ama betimlemeleri ile yazarımızın gözümde tamamiyle canlandırdım olayları.Canlandırdım da uygun olmadı biliyorum ifade edemiyorum.Ama öyle bir şeyler olduğuna emin olabilirsiniz !

  Fark ettiyseniz son üç beş yorumdur ben,ben gibi yazmıyorum.Coşkulu bir şekilde *çok nadir ben ben gibi oluyorum çünkü* Bu yorumu yazmadan önce çok ders çalışmanın verdiği halsizlikle sizden özür diliyorum.Yakında harika harika kitaplarla gelicem ve sizi kıskandırıcam! Kıskandırıcam doğru bir kelime olmamış olabilir ama en uygunu o.O zamana kadar sağlıcakla kalın !

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS