[FİLM YORUMU] The Man From U.N.C.L.E

5 Eylül 2015 Cumartesi

Filmin Adı: Kod Adı U.N.C.L.E
Orjinal Adı: The Man From U.N.C.L.E.
Filmin Yönetmeni: Guy Ritchie
Oyuncular: Henry Cavill,Armie Hammer
Türü: Savaş (Vurdulu Kırdılı Film)
Guy Ritchie'nin yönetmen koltuğunda oturduğu casusluk filmi 1960'lı yıllarda Soğuk Savaş döneminde geçiyor. Uzun süredir aralarındaki düşmanlık nedeniyle çeşitli olaylarda karşı karşıya çarpışmış olan CIA ajanı Solo ile KGB için çalışan Kuryakin, uluslararası bir suç örgütünü çökertmek için işbirliği yapmak zorunda kalırlar. Bu zorlu davada ellerindeki tek ipucu ise Alman bir bilimadamının kızına ulaştıkları takdirde ilerleyecek olmalarıdır. Dünyanın büyük bir felaketten kurtulması, zamanla yarışmak zorunda oldukları bu göreve bağlıdır. 1960'lı yılların popüler dizisinden uyarlanan filmin başrollerini Henry Cavill ile Armie Hammer paylaşıyor.


MERHABA İNTERNET!

(Yoruma başlamadan önce filmin sountrackı olan bu playlisti dinleyerek okumanızı tavsiye ederim.Zaten çok çok güzel bir playlist hem de sadece bir tıkla açılıyor.Kolay yani.)

Bu gün çok mu çok çok çok güzel bir filmle karşınızdayım.Ama öyle böyle değil mükemmel bir filmle karşınızdayım.Şöyle diyeyim James Bond kadar aksiyonlu ama Pembe Panter kadar komik bir film var karşınızda.Ayrıca aldığım -okuduğum- söylemlere göre seri olucakmış! Pardon zaten seriymiş bu film.1966-1968 yılları arasında çekilmiş dört tane filmi alıııp günümüze uyarlamışlar biz de yeni film diye ağzımızı açıp izliyoruz öyle.Filmin konusuna değineyim mi ne dersiniz? 

Filmimiz nükleer bomba üzerine kurulu.Ama ne nükleer bomba üzerine kurulu bir görseniz! Tüm dünyayı yok edecek türden bir bomba.Ve iki casus.Ah aksanlı casuslardan bizim casuslar bir de! Şöyle diyeyim biz İngilizlerin aksanlarına bayılıyorsak film boyunca "ee yok artık bu ne aksan bolluğu hepsi ayrı güzel!" diyeceksiniz.Esas kızımız Gaby, bilimadamı olan babasını bulmak ve de nükleer bomba yapmasını engellemek için biri Amerikalı biri Rus -adamımız Alman ama Rus teşkilatıyla çalışıyor- olan iki ajanla anlaşma yapıyor.Buraya kadar her şey güzel değil mi? Hem de naasıl güzel.Ama olaylar o kadar ince bir mizah anlayışıyla işlenmiş ki ironiye mi gülseniz yoksa film komik olduğu için mi gülseniz karar veremiyorsunuz.

  Film boyunca çok fazla hayran kalıncak sahne vardı.Özellikle Ajanlarımızın gizli gizli iş çevirdikleri sahneler.Ya da yarışa gidilen -izleyin görüceksiniz- sahne gibi.Ama en çok güldüğüm ve hayran kaldığım sahne benim aşağıdaki sahne.Çünkü film boyunca Gaby'ye bu gif sayesinde hayran kaldım.Çevikliği,dans edişi ve ah giyimi!
Giyim demişkeeen film günümüzü değil de 2.Dünya savaşı zamanlarını anlattığı için o zamanlara uygun giyinmişti herkes ve filmin dekoru da ona uygundu.O zamanları 90ları seviyorsanız özellikle ayıla bayıla kıyafetleri tek tek inceliyeceksiniz.Hatta size bir sır vereyim benim filme gitme kararlarımdan biri de kıyafet ve fragmanda Gaby'nin taktığı gözlüktü,gidin fragmanı izleyin ne demek istediğimi anlıyacaksınız.

Sözü çok uzatmak istemiyorum.Çok fazla laf kalabalığı yapıp sizi filmden uzatmıyıcam meraklanmanızı ve gidip izlemenizi istiyorum çünkü.Eğer izlerseniz ya da izlemeye karar verirseniz yorumunuzu bekliyorum ^^

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
VeraBeni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS