Oz - Adam Fawer | Kitap Yorumu

19 Temmuz 2016 Salı

KITABIN ADI: OZ
ORJİNAL ADI: OZ: DOROTYH OF KANSAS
YAZARIN ADI: ADAM FAWER
SERİNİN ADI:  (BİLİNMİYOR)
YAYINEVI: APRIL YAYINCILIK
TÜRÜ: FANTASTIK
Dorothy ilk defa öldüğünde on iki yaşındaydı. 
En azından bana söylediği buydu. 
Delirdiğini düşünmüştüm ama şimdi ona inandığım için esas deli ben miyim diye merak ediyorum. 
Öyleysem bunların hiçbirinin önemi yok demektir. 
Ama değilsem… 
Eh, o zaman dünya benim düşündüğüm gibi bir şey değil demektir.
Üstelik tek bir dünya yok.
Kafanız karıştıysa canınız sıkılmasın. Benimki de karışmıştı. 
Okuyun, anlayacaksınız. Sonra karar verirsiniz: 
Yeniden keşfetmeye hazırlan: OZ'u ya da kendini!
(Tanıtım Bülteninden)

MERHABALAR!

Bir gidip bir geliyorum dimi.Çok sinir bozucu bence de.Ama lütfen beni de anlayın - ne yapıcağımı konuşmam gerekli mi gereksiz mi ne dersem yerinde olur bilemiyorum.Hele ülkenin durumu yüzünden susmam gerektiğini düşündüm ve anca toparlanabiliyorum açıkçası.Allah hepimize en çok annelere babalara ve ailelere sabır versin.Umarım en kısa zamanda hepimiz ülke olarak toparlanabiliriz.

Temmuz ayında uzun zamandır okumadığım kadar çok okudum çünkü bu ay 3 kitap okudum bile şimdiden.Ayın daha 20si olmadı dikkatinizi çekerim.Neredeyse iki senedir bu kadar güzel ve düzenli bir şekilde kitap okuyamıyordum.Eski günlerime dönmüş gibi hissediyorum kendimi.O kadar rahatlatıcı ve hoş bir his ki anlatamam size.Bir de bir arkadaşım sayesinde elime geçen Harry Potter serisi var ki hiç sormayın.Hepsini en kısa zamanda okuyup bitirmek istiyorum! Ayrıca "HP mi yorumunu yazma" falan diyen olucaktır eminim.Ama ben blogumu kendim için yazdığımdan kesinlikle yorumlarını buraya da girmek istiyorum.Dijital bir ortamda eski fikirlerinizin,şimdiki fikirlerinizin olması size öyle bir fark rahatıyor ki anlatamam.

Neyse çok gevezelik ettim değil mi? 

O zaman OZ'dan bahsedeyim biraz size.

20-30 yaşlarındakiler bilir Oz büyüsü vardı televizyonlarda gösterilen.Bir kız tırım tırım yanında köpeğiyle beraber bir ülkeye gidiyordu yanlışlıkla.Cadılar,konuşan hayvanlar daha neler neler vardı.İşte Adam yani yazarımızda bu hikayeden esinlenmiş."Aaa yok artık aynısını mı yazmış?!" dediğinizi duyar gibiyim.Yok yok aynısını yazmamış tabi kii.Ama alıp kumaşa bakmış içinden "hı buna biraz kan biraz değişiklik biraz da üçkağıt koyayım tam olur" demiş.Ve ortaya kitap çıkmış.

Aslında kitaptan çok bahsetmek istemiyorum.Çünkü zaten Oz Büyüsünü biliyorsanız benim sayemde bir sürü spoiler yemiş olucaksınız.Ondan konuyu bu kadar anlatmak yeterli diyorum ben.

Kendi şahsi düşüncelerime geçecek olursam.Kitabı beğendim.Ama kitabı bitirdikten sonra bir kaç kişiyle tartıştım.Ve fikirlerim onlar gibi.Genel kanı bu kitabın tamamen farklı bir yazar tarafından yazılmış ve güzel olduğunu düşündükleri.Ah ne devrik cümle kurdum.Durun izin verin toparlıyayım.Bu kitap güzel ama Adam Fawer yazmış gibi değil.Hem de hiç değil.Yazar kesinlikle bestseller olması,ilgi çekmesi ve fantastik-kanlı bir kitap olması için yazmış bu kitabı.Benim görüşüm bu.

Ama Adam'dan ayrı değerlendirirsek.Gayet güzel merak uyandıran ne çıkacağını bilemediğiniz -ara ara tahmin ediliyor yine de- bir kitaptı kendisi.

Diyorum ki kitabı Adam'dan ayrı değerlendirin ki keyfini çıkarabilin.

Benden bu kadardı.Şimdi sıra sizde.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,

Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

 1. Bana da son olaylardan sonra kal geldi tabiri yerindeyse.. Bekleyen kitap yorumlarım var ama yayınlayamıyorum, senin de dediğin gibi susmam gerekiyor gibi geliyor.. Neyse, duana tüm içtenliğimle amin diyorum.. -- Empati ve Olasılıksız'dan sonra bu adam ne yazarsa okur diyen kesimdeydim ben de. Bu kitap çıktığında da çok heyecanlıydım başta ama çok da hoş olmayan yorumlar okudum. Yorumda dediğin gibi sanırım yazarı göz önüne almadan okuyayım ben de.. Bu arada Harry Potter serisine başlayacağına sevindim, tabii ki yorumunu yapmalısın, neden yapmayasın ki :D İyi okumalar :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ne kadar güzel bir yorum öncelikle ellerine sağlık ^^
   Açıkçası ne televizyon izleyebiliyorum ne de sosyal medyalarda gezinebiliyorum.Kaldıramıyorum artık hiç bir şeyi.Bir de idam cezası istiyoruz diyorlar.Hayırlısı bakalım.
   Okursan bana tekrar yaz olur mu senin görüşünü de merak ediyorum o.o Yine de kötü yorum yapılabilecek bir kitap olduğunu düşünmüyorum ya ben..
   Eğer başlayabilirsem HP yoruumları da burada olur tabii ki ^^

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS