Unutma Beni - Holly Jacobs | Kitap Yorumu

29 Ekim 2016 Cumartesi

Kitabın Adı: Unutma Beni
Kitabın Orjinal Adı: Carry Her Heart
Yazarın Adı: Holly Jacobs
Kitabın Türü: Dram,Romantik
Yayınevi: Nemesis Kitap

Piper George'un yaşadıklarının tek tanığı, yıllardır yazdığı günlükleridir. Yazdığı her satırda, genç yaşta anne olmanın zorlukları ve bebeğini başka bir aileye vermek zorunda kalmanın ona yaşattığı acı vardır. Kelimeleriyle kaybetmenin resmini çizer, satır aralarında umut ve kızına duyduğu derin sevginin izleri vardır. Asla unutamadığı kızına…

Ancak bir sonbahar günü, hayatında yeni bir sayfa açılır. Artık yeni bir komşusu vardır: Ned Chesterfield.

Piper ve Ned'in komşulukla başlayan arkadaşlıkları, zamanla seyrini değiştirir. Ancak Piper, arkadaşlıklarındaki bu değişikliğe ve kalbini başka birine açmaya hazır değildir. Çünkü kızını kaybetmek, hayatını geri dönülemez bir şekilde değiştirmiştir. Kızının kaybından sonra kalbinden geriye kalanların yeteceğinden ve Ned'e hak ettiği 
sevgiyi verebileceğinden emin değildir.

Ned'i de kaybetme ihtimali varken, Piper bir kalp kırıklığını daha kaldırabilecek midir?

  Günlerden bir gün Nemesis Kitap'tan bana mail gelmesiyle o kadar minnoş o kadar güzel bir kitap geçti ki elime anlatamam.İşte o kitabı okuyup bitirdim ben,evet daha yeni yorumu giriyor olabilirim -bir ay geçti gibi- yine de giriyorum yorum değil mi? Hiç olmazsa yorum girmemezlik yapmıyorum.Sizi yüzüstü bırakmıyorum? Okuduğum kitaplardan size bahsediyorum.

  O yüzden bu gün ele alacağımız,benim konuşup anlatacağım sizinde güzel güzel dinleyeceğiniz kitap Nemesis Kitaptan çıkan Holly Jacobs'ın Unutma Beni adlı kitabı.Ayrıca kapağının güzelliğini,içinin güzelliğini anlatmamak için de kendimi zor tutuyorum.D&R'a -ya da herhangi bir kitapçıya-  gittiğinizde gözünüz takılırsa bakarsanız anlarsınız demek istediğimi.

resim kendi çekimimdir,tüm hakları şahsıma aittir.

  Unutma Beni
konu olarak aşk ve anne-kız/evlat kaybetme üzerine kurulmuş bir kitap.Kısaca bahsedeyim de aklınızda kurabileceğiniz bir konusu bulunsun.

  Piper George küçüklüğünden beri yaşadığı yerde,ailesinden ayrı kendi evinde yaşayan orta yaşlı bir bayandır.(Orta yaşlı dediğime de bakmayın 30 yaşında hala genç sayılan biri bence.)Piper'ın sıradan hayatı  verandasında otururken yan evine Ned adında birinin taşınmasıyla değişir.Değişir ama Piper'ın değişimi algılaması iki üç yılı alacaktır.Aşkı,kaybedilenleri ve bunları bize aktarmasını fark edişini okuyoruz.Kitapta lütfen sadece aşk olduğunu da düşünmeyin,okudukça sayfaları çevirdikçe asıl konusunun farkına varıyorsunuz.Spoiler'a girmesin diye ben bahsetmiyorum da bahsetsem eminim siz de şok olurdunuz.

  Kitap Piper'ın ağzından anlatılıyor,iyi hoşta bir de onun üstüne mektup kısımları giriyor.Ben kesinlikle Piper'ın mektup yazdığı kısımları daha çok sevdim.Çünkü ileride birine mektup yazarken nelere dikkat etmem gerektiğini,geçmişten ve gelecekten nasıl söz etmem gerektiğini yazarımız sayesinde daha iyi kavradım.

  Kitap hakkında size methiyeler sunmayacağım.Ama çok sımsıcacık içimi ısıtan bir kitap okudum ben.Okuyamama sorunum olduğu dönemde okumama rağmen bitirdiğim bir kitap oldu kendileri.Siz düşünün beni sürükleyip sürüklemediğini.Zaten bu kitabı okuduktan sonra da gerisi geldi.(Onların yorumunu da yavaş yavaş yayınlayacağım,uzattım biliyorum.) 

  Geçenlerde bir yorumda demiştim, arada bir kurgu olan ama kafayı yormayan gerçek hayata yakın kitaplar okumak beni iyi hissettiriyor diye.İşte bu kitapta beni yormadı,gerçek hayata tutunmamı bazı olaylara farklı açılardan bakmamı,düşünmemi sağladı.Bitirdiğimde ise kitabı bana bir şeyler kattığını biliyordum.

Eh yine uzattım,

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS