Buz Öpücük - Richelle Mead | Vampir Akademisi #2 | Kitap Yorumu

5 Kasım 2016 Cumartesi

Kitabın Adı:BUZ ÖPÜCÜK
ORIJİNAL ADI: FROST BITE
SERİNİN ADI: VAMPİR AKADEMİSİ (#2)
YAZARIN ADI: RICHELLE MEAD
KİTABIN TÜRÜ: FANTASTik
YAYINEVİ: ARTEMİS 
Aşk ve kıskançlık zorunlu bir kış tatilinde çarpışırsa, eğlence kana bulanabilir!
Rose, Dimitri'yi seviyor. Dimitri de belki Tasha'yı seviyor.
Ve Mason da Rose ile birlikte olmak için canını vermeye hazır.
St. Vladimir'de kış tatili geldi ama Rose tatil havasına bir türlü giremiyor. Muazzam bir Strigoi saldırısı okulu yüksek alarm durumuna geçirdi ve Akademi artık Gardiyanlar'la dolu.
Ki aralarında Rose'un çetin ceviz annesi Janine Hathaway de mevcut. Ayrıca annesiyle teke tek dövüş yetmezmiş gibi, Rose'un yakışıklı eğitmeni Dimitri'nin de başkasında gözü var. Arkadaşı Mason ise Rose'a feci tutulmuş vaziyette ve Rose da erkek arkadaşı Christian'la bol bol yiyişen Lissa'nın beynine hapsolup duruyor!
Strigoiler yaklaşıyor, Akademi hiçbir riski göze almıyor. Bu sene, St. Vladimir'in yıllık kayak tatilli mecburi.
Ancak göz kamaştırıcı kış manzarası ve şık Idaho tatilköyü yalnızca bir güven ilüzyonu. Üç arkadaş ölümcül Strigoilere karşı bir harekette bulunup kaçınca Rose, onları kurtarmak için Christian ile güçlerini birleştiriyor.

Ancak kahramanlığın da bir bedeli var elbet...
NOT: Yorumla ilgili bir sorun oldu ve ne kadar düzeltmeye çalışsam da düzeltilemedi fonttan dolayı özür dilerim.


Sevdiğim bir kitabın yorumunu yazmak gibisi yok,hele o kitabın birinci kitabını değil de seri devamının yorumu yazılacaksa  her şey daha kolay daha güzel.Geçen sene Vampir Akademisi serinin ilk kitabını okumuş (ki ilk kitabın ismi de serinin adıyla aynı ismi paylaşıyor) çok beğenmiştim.Devamını maalesef ki uzun süre sonra alabildim/okuyabildim.Bazen gerçekten bazı kitapların "okunma zamanları" var ve siz ne kadar isterseniz isteyin bu zamanlar değişmiyor.

Kitabın konusuyla ilgili bir şeyler karalayabilirdim isteyseydim.Ama hem içimden gelmiyor,hem de ortalıkta bu seri ve kitaplarla ilgili çok fazla şey yazılıp çizildi.O yüzden herkesin kitaplarla ilgili aşağı yukarı bir fikrinin oluştuğunu ve olduğunu düşünüyorum.

Olmayan varsa da onu şöyle yukarıya alalım ve arka kapak yazısını okusun.Arka kapakta gerçekten konuyu güzel bir şekilde özetlemişler.

Oldu ki kitapla ilgili düşüncelerimi sordunuz.İşte ona cevap verebilirim.Aşırı sürükleyici,elimden bırakmak istemediğim ve sürekli okuyabileyim diye (boş zamanım malesef ki çok olmuyor) yanımda taşıdığım bir kitap oldu ikinci kitap.Esasen elimde serinin  üçüncü ve dördüncü kitapları da var.Ama bir türlü okuyamadım ödünç aldığım kitapları bitirme derdinden.Yoksa şu ana kadar üçüncü ve dördüncü kitaplarını da bitirmiş o şekilde huzurunuza çıkmış olurdum.İnsanın elinde serinin diğer kitaplarının da olması artı bir şey.

Eğer gün geçirmelik,kafam dağılsın,biraz da şöyle heyecanlanayım yerimde duramıyayım diyorsanız kitap okurken bu seri tam size göre.Ben kitap bitene kadar hop oturdum hop kalktım.Rose'la ilgili her şeyi her paragrafı okumaktan da zevk aldım.Richelle Mead'in neden sürekli yan seri çıkardığını merak ediyordum ama bu ikinci kitap sayesinde daha iyi fark ettim.Kadın okutturuyor dahası merak ettiriyor.

Fantastik kitap okumaya yeni başladıysanız hatta okumaya yeni başladıysanız önereceğim kitaplardan/serilerden biri olabilir.Kolay okunuyor,sayfalar hızlı çevriliyor ve kısa sürede bitiriyorsunuz.Ay amma övdüm kitabı dimi! Hadi bakalım bir de birinci kitap gibi ikinci kitabın da filmini çeksinler de görelim.(Nedense bundan umudum yok ama olsun.)

Birinci kitapla ilgili yorumumu da okumak isterseniz tıklayınız.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

6 yorum:

 1. Yazıyı ilk açtığımda hepsinin caps lock ile yazıldığını görünce bir şaşırdım. Çok heyecanlı herhalde o yüzden diye düşünmüştüm ki uyarıyı gördüm :D Blogger arada gerçekten kafayı yiyor...
  "BAZEN GERÇEKTEN BAZI KITAPLARIN "OKUNMA ZAMANLARI" VAR VE SIZ NE KADAR ISTERSENIZ ISTEYIN BU ZAMANLAR DEĞIŞMIYOR." Kitaplığımda okunmayı bekleyen kitaplarım için kullandığım bahanem bu benim de :D Ayrıca tam bir kitap girişi gibi olmuş cümle. Değerlendir bence bunu :D

  Vampir Akademisi keşke unutsam da baştan okuyabilsem dediğim serilerden. Hele de ilk üç kitabı. Rose gerçekten insanı heyecanlandıran bir karakterdi :')

  Serinin devamı için de iyi okumalaar^^

  YanıtlaSil
 2. Ahahaha "umarım öyle sanılmaz" dediğim şeyi düşünmüşsün..Neyse canımız sağolsun,olsun :D Blogger konusunda sana katılıyorum.Dün akşamdan beri değiştirmeye çalıştım ama yaranılmıyo en sonunda yeniden yazmaktansa böyle kalsın dedim.Üşenmediğim zaman değiştiririm inş.
  Rose çok heyecanlandırıyor insanı ya :D Okurken yerimde duramıyorum resmen.Okuoku sayesinde 4'e kadar tamamlandı.5 ve 6 için de el verse çok güzel olucak :D

  YanıtlaSil
 3. Çok önceden okuduğum ve aklımda yer etmiş bir seri. Hala da arada belli başlı kısımları açıp tekrardan okurum :D Yeri geldiğinde duygulandırıp yeri geldiğinde kahkahalar atmıştım. İyi okumalar dilerim serinin devamı için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle ben de seninle aynı şeyleri söyliyeceğimi düşünüyorum seriyi bitirdikten sonra.
   Çok çok teşekkür ederim ^^ İnşallah böyle bir sürü seriyle tanışırız.

   Sil
  2. Bende arada belli başlı kısımları açıp okuyan benim sanıyordum. Yanlış hatırlamıyorsam 2012 de bitirdim. Hala açıp okuyorum. Filmi ne kadar hayal kırıklığı olsada.

   Sil
  3. Filmi cidden hayalkırıklığıydı,sanırım ondan devam filmlerini çekmiyorlar.
   Belki ileride Ölümcül Oyuncaklar gibi dizisini çıkartırlar? Öyle olsa çok hoş olabilir.

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS