2016'da Yarım Bırakılan Kitaplar

24 Aralık 2016 Cumartesi


2016 biterken 2017 kapımızı aşındırırken son yazılarımı toparlamak istedim.
Açıkçası yazacağım 7 yazı falan var.2017'ye girene kadar sürekli ve üst üste yazı paylaşırsam şaşırmayın.Türküm ve Türklüğün ilkelerinden birine bağlı olarak son ana sıkıştırıyorum işlerimi.O yüzden sizi şu son bir hafta boğacağım.Tabii vaktim yeterse.Eğer yetmezse bu yazı dizilerim 2017'nin başında devam edecek.

Bu günkü konum ise 2016'da bitiremediğim,yarım bıraktığım kitaplar.Açıkçası zaten çok kitap okumadım.Vaktimi ders,film ve diziyle harcadım bunu kabul ediyorum.Ama yarım bıraktığım kitapların yine de az olması beni mutlu etti.Kitapları neden yarım bıraktığımı tek tek açıklıyıcam.İsterseniz yazıya geçelim? İlik - Tarryn Fisher

PDF olarak indirdiğim ve okumak için gerçekten çok çabaladığım bir kitap kendileri.Aslında Tarryn Fisher'ı severim,çünkü şu ana kadar yazdığı kitaplardan hayalkırıklığına uğratan olmadı beni.Ama bu kitap gerçek bir hayalkırıklığı bence.Şimdi hatırlamıyorum kaç sayfa okudum,lakin 100 sayfa kesin okudum ve elimde patladı kitap diyebilirim.Resmen ilerlemedi.Başlangıç güzeldi,sadece gereksiz yere uzatılmıştı.Kim gereksiz yere uzatılmış ve konuya girmeyen kitapları sever ki? Kesinlikle ben değil.

Eğer içinizde okuyan varsa,bir de üstüne bitirebilen durmasın söylesin de tartışalım.


Şeytan'ın Stajyeri - Donna Hosie

Hah bu kitapta ise PDF olarak indirmek değil de çıktığı gibi alma yanılgısını yaşadım.O kadar kötü bir tecrübeydi ki! Gidip aldım diyorum.Hiç gözümü kırpmadan bir de.Keşke bu kitap yerine bir klasik almış olsaydım.Klasik diye okuyamadım derdim hiç değilse,kötü diye değil.Esasen çokta kötü olduğunu da düşünmüyorum kitabın.Sadece bana uymuyordu konusu,karakterler ve daha nicesi.Keşke bu kitap romantik bir kitap olsaydı da ayıla bayıla okusaydım.


Duvarların Dili Olsa - Alice Clayton

Romantik demişken! Bir zamanların popüler kitabı,ki.msenin ağzından düşmeyen ne övgülere sahip bu kitabı da gittim PDF olarak indirip okumak istedim.Üç ay boyunca aralıklarla da okudum.Bir sayfa bir ay,yüz sayfa bir ay şeklinde.Neredeyse bitirme noktasına geldim kiii olanlar oldu,canımdan bezdim arkadaşlar.Yok sürekli aşna fişne peşindeler ya da kız sürekli laf sokacak erkek sürekli laf sokacak ve ayyy seninle olamam aayy olmaz nidaları.Neden kitabı yarıda bıraktığımı anladınız değil mi ? Gereksizdi.Çok gereksizdi.Ortada bir aşk yokken sadece önümüze erotiklik sunulmuştu.Eh bir kitapta atla atla bitmez yani.Rithmatist - Brandon Sanderson

Sanırım bu kitapla ilgili diyebileceğim tek şey DR ve 9,90 indiriminden almış olduğumdur.Sadece ve sadece 10 sayfa okudum sonrası gözümün önünde bir karaltı.Yarım bıraktım diyemem  okudum da diyemem.Garip yani.Bu kitabı 2017de yine konuşuruz bence.


Seyyah 1  - Terry Hayes

Martı yayınlarından incelemem için gönderilmişti kendileri.Üstünde o kadar çok zaman geçti ki,ne zaman gönderdiler hatırlamıyorum bile.Bu sene içinde okumaya çalıştım ama çalıştığımda en fazla 200 sayfa okuyup devamını getiremedim.Aslında ilerlediğim sürece kitap güzeldi.Fakat bir türlü devamını getiremedim.Kaderimde o zaman okumak yokmuş diyeceğim o yüzden.

Her kitabın okunma zamanı var sözüne çok inanıyorum.2016'da da bu kitapları okumam hatta okumayı denemem bile yanlışmış.Hayırlısı 2017'ye.

Siz hangi kitapları yarım bıraktınız,benim okuduklarımla ilgili ne düşünüyorsunuz? Devam et diyebileceğiniz kitap var mı?

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

6 yorum:

 1. Blogunuzu severek takip ediyorum, ben de bloguma bekliyorum :)
  hasibecengiz.blogspot.com.tr
  Ayrıca blogumda bir çekiliş var, herkes davetli!

  YanıtlaSil
 2. Rithmatist'i öven çok kişi gördüm ama sen sevmemişsin, şaşırdım bak :D Duvarların Dili Olsa kadar boş bir kitap görmedim ben arkadaşım. İki sene önce çerezlik olsun, kafa dağıtsın diye okumaya kalktım, sinirlerimi bozdu attı kitap :D İyi ki para verip almamıştım ben de sen gibi e-kitap olarak okumak istemiştim de elli sayfa dayanabildim sanırım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah ah Rithmatist'e tek bir şans daha vericem 2017'De en azından öyle umuyorum.
   Bazen çok boş kitaplar okuyoruz cidden baksana ikimizin de morali bozulmuş okuyalım derken Duvarların Dili Olsa'yı :D Ay ama yoktu öyle gereksiz kitap gerçekten!
   Arada gidip e-kitaplara bakıp seçmiyorum değil ama aralarından :D Eğlenceli oluyor..

   Sil
  2. İkinize de %1000000 katılıyorum. Arada sırada böyle çerezlik kitaplar okumayı seven ben bile çok zor bitirdim Duvarların Dili Olsayı. Hadi ilk kısımlar bir derece daha eğlenceli sayılır ama sonlarını gözlerim kanayarak okudum resmen...

   Sil
  3. Hiç olmazsa bitirmişsin.
   Sadece böyle kitapların bu kadar yüceltilmesini anlayamıyorum cidden.
   2017de umarım bu tür durumlarla karşılaşmayız :D

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS