Sen Bunu Okuduğunda Ben Ölmüş Olacağım - Julie Anne Peters | Kitap Tanıtımı

22 Aralık 2016 Perşembe

Kitabın Adı: Sen bunu okuduğunda ben ölmüş olacağım
Yazarın Adı: Julie Anne Peters
Sayfa Sayısı: 268
Yayınevi: GO! Kitap

Anaokulundan beri diğer çocukların, hatta yetişkinlerin zorbalıklarına maruz kalan ve birkaç kez intihar girişiminde bulunan on beş yaşındaki Daelyn Rice için durum yeni kaydolduğu lisede de pek iç açıcı değildir.Kendini öldürmeye kararlı olan Daelyn, hayatlarını sonlandırmak isteyen insanlar için tasarlanmış, Işığın-İçinden isimli bir internet sitesini keşfeder ve siteye kaydolarak, intihar etmek için 23 günlük geri sayımı başlatır.Derken Santana adındaki genç bir çocuk okul çıkışında onunla birlikte bahçede oturmaya ve onunla konuşmaya başlar. Ama daha önce pek çok kez aynı şekilde kandırılıp alay edilen, hor görülen Daelyn’in insanlara güvenmesi için artık çok geçtir… Öyle değil mi?
Ulusal Kitap Ödülü finalisti Julie Anne Peters bu sarsıcı kitapla, zorbalığın gençleri nasıl uçurumun kenarına itebileceğine ışık tutuyor.

  GO! Kitap’tan çıkacak olan yeni kitapla karşınızdayım.Benim ilgimi çeken kitabın sizin de ilginizi çekeceğini düşünerek tanıtımını sizinle paylaşmaya geldim.Daha önce Komik Bir Hikaye’nin ve Konuş Benimle adlı kitapların tanıtımını,ayrıca yorumlarını sizinle paylaşmıştım.Gençlerin sorunlarını işleyen bir diğer kitabımızda “Sen Bunu Okuduğunda Ben Ölmüş Olacağım” imiş.Siz tanıtımını nasıl buldunuz? Alıp okumak için sabırsızlananlar var mı aramızda o.o

NOT: Kapağı gerçekten güzelmiş. 

 Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

7 yorum:

 1. Adı ve konusuyla gerçekten ilgi çekici bayağı. Dizilerden gördüğümüz kadarıyla bu okulda zorbalık ve intihar Korede çok yaygın :( Konuyu yine Koreye getirerek başarılarıma bir başarı daha ekledim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahaha gerçekten sonucu Kore'ye bağlamışsın Eslem :D
   Bu konu hakkında gerçekten seni tebrik ediyorum.Ama doğru diyorsun Kore de intihar gerçekten çok yaygın.İki haber okumaya bile gelmiyor.

   Sil
 2. ışığın içindeyim

  YanıtlaSil
 3. Kız sonunda ölüyor mu anlamadım

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS