(#4) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları

30 Mart 2017 Perşembe

  Gönül ister ki bu Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları'mı sürekli gireyim,ama işte gönül istiyor işler de el vermiyor.O yüzden en son bu bölüme yazı yazdığımdan beri neredeyse 2 ay geçmiş.Olsun ben 2 ayda çok film izlememiş olabilirim fakat ben bu açığımı bool bol kitap okuyarak giderdim.O yüzden blogta kitap yorumundan başka bir yazı göremiyordunuz.İnşallah tüm hızımla yazmak istediğim yazıları yazıcam -ki aklımda bu ay yayınlamak istediğim 5 yazı falan var.

  Bir de kendim için bu seriyi başlatmakla çok iyi yapmışım diyorum.Yazarken size izlediğim filmleri anlatırken o kadar eğleniyorum ve rahatlıyorum ki anlatamam.Devamını da getirebildiğim için,her bölümde de üç filmden bahsettiğim için de mutluyum,huzurluyum.Bu arada bahsedeceğim filmler gittiğim sırayla,eğer film ilginizi çeker ve gitmek isterseniz ilk internetten hala vizyonda mı ya da bulunduğunuz yerde gösterimde mi bakmanızı tavsiye ederim.Şimdi filmlerden bahsetmeye geçeyim huzurunuzda;

NOT: Ben bu yazıyı yazıp yayınlayana kadar bir filme daha gittim.Hatta kendimi durdurmasaydım iki film olucaktı.Onları da başka yazıda anlatacağım artık,bir yazıya üç film yeter de artar bile.

Split/Parçalanmış

İlgili resim

Orjinal Adı:Split
Başroller: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley
Yönetmen: M.Night Shyamalan
IMDb puanı: 7,5/10 


Fragmanını izlemiş çok merak etmiştim Split'i.Özellikle de o "Canavar/Beast" ve "Çoklu kişilik bozukluğu" olayları ilgimi çekmişti.İstediğimi elde ettim mi bilemiyorum fakat beğendiğim bir film oldu.İzlerken çokça gerildim,film bittikten sonra ise James McAvoy'un oyunculuğuna hayran kaldım.O kadar çok karakteri bir canlandırmak zor bir mesele,inandırıcı olması ayrı bir mesele.


İstanbul Kırmızısı

istanbul kırmızısı ile ilgili görsel sonucu

Orjinal Adı: İstanbul Kırmızısı
Başroller: Halit Ergenç,Tuba Büyüküstün,Mehmet Günsür,Nejat İşler
Yönetmen: Ferzan Özpetek
Yazan: Ferzan Özpetek
Beyaz perde puanı: 2,2/5

Bu film hakkında da çokça yazıldı ve çizildi.Hem filmin ismini taşıyan kitabından uyarlanmış olması hem de yönetmenin,yazarın aynı kişi olması -Ferzan Özpetek- hem de gerçekten çok fazla tanınmış oyuncu taşıması filmin kendisinden bayağı söz ettirdi.

Konusuyla ilgili bir şey soracak olursanız bana anlatamam.Denerim fakat sonradan tıkanırım,dilim varmaz anlatmaya.Kısa süreye,film süresine fazlasıyla konu sığdırmış bence Ferzan Özpetek.Üstüne bir de bunu başarabilmiş.İstanbul'un güzelliği ve oyuncuların başarısı da yemekten sonra yenen güzel bir tatlı gibiydi.


Logan 

logan ile ilgili görsel sonucu

Orjinal Adı: Logan
Başroller: Hugh Jackman,Patrick Stewart,Boyd Holbrook,Dafne Keen,Stephen Merchant,Richard E.Grant 
Yönetmen: James Mangold
Yazan: Marvel Comics
IMDb puanı: 8,6/10

AH AH ! Sırf bu film için yazıyorum bu yazıyı bilin diyormuşum.Şaka şaka fakat cidden bu yazıdaki hatta 2017'nin başlangıcından beri izlediğim en iyi filmlerden biri sayılabilir Logan.Görselleri,konusu,konusu ve konusuyla beni büyüledi.Tüm Logan çizgiromanlarını toplayıp okumak istiyorum.Amaa öğrenci olunca ve bütçe kısıtlı olunca iş oraya kadar gelemiyor malesef.Logan hakkında pek bir şey söylemek istemesem de -çünkü söyleyince spoiler vermiş olurum büyük ihtimalle- filmin sonunda ağlamamak için kendimi zor tuttuğumu sonunda da ağladığımı söylemeliyim.

Sinema/Vizyon yazı köşemden de bu günlük bu kadar,


(#1) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları
(#2) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları
(#3) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

5 yorum:

 1. Ayyy hepsini merak ediyorum aslında yaa :/ Sinemada izlemek nasip olmadı, umarım kısa sürede izleyebilirim :D İstanbul Kırmızısı konusunda endişelerim var çünkü fragmandan bir cacık anlamadım vallahi :D Ama oyuncular süper, umarım keyif alırım :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah ah yakın olsak seni de peşimde sinemaya götürürdüm de yakın değiliz malesef...Öyle olsa beraber yazardık bu yorumları ne güzel olurdu.Logan hala sinemadayken git izle bak öyle de gaz veriyorum.

   Sil
 2. "Yemekten sonra yenen güzel bir tatlı" kesinlikle filmin hissiyat özeti olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı fikirde olmamıza sevindim.Filmle ilgili çok negatif yorum okuyunca ve duyunca beğendiğim için savunma ihtiyacı hissetmiştim ^^

   Sil
 3. Istanbul kırmızısını merak edıyordum ama okadar cok yazıldı cızıldı kı, kotu yorumlarla, gıdesım gelmedı..

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS