Duman ve Kemiğin Kızı - Laini Taylor | Kitap Yorumu

13 Mart 2017 Pazartesi

Duman ve Kemiğin Kızı (Duman ve Kemiğin Kızı, #1)
Kitabın adı: dUMAN VE KEMİĞİN KIZI
ORJİNAL ADI: DAUGHTER Of smoke and bone
SERİNİN ADI:daughter of smoke and bone
YAZARIN ADI: Laini taylor 
YAYINEVİ:artemis yayınları
Bir zamanlar, şeytanın ininde yerde tüylerle oynayan küçük ve masum bir kızdı. O, artık masum değil...

Bir varmış bir yokmuş, bir Melek’le şeytan birbirlerine aşık olmuş... 

Ve hikayenin sonu hiç iyi bitmemiş!..

MERHABALAR!
Aşırı aşırı merak ettiğim ve okuoku.com'da indirime girdiğinde hemen aldığım Duman ve Kemiğin Kızı yorumuyla karşınızdayım.Bu arada seriyi (üç kitaptan oluşuyor) toplam da 29,70 tlye almış oldum.O yüzden de ayrı bir mutluyum.Bence sizde o fiyata alsaydınız siz de benim gibi mutlu olurdunuz.Seriyi uygun bir fiyata almamın üstüne o beğeniler,herkesin atıp tutması ve piyasa da neredeyse bu seriyi okumayanın kalmamış olması benim beklentimi epeyce yükseltti.

Kitap/seri elime ulaştıktan bir kaç gün sonra okumaya başladım.İlk bir kaç sayfa da konuya tam dahil olamasam da kitabın inceliğiyle birlikte nasıl son sayfalara geldiğimi bile anlayamadım.O kadar hızlı bitti ki Duman ve Kemiğin kızı damağımda kendine has o "eşsiz" tadı bıraktı.

Biraz da konudan bahsetmek istiyorum çünkü yukarıda da dediğim gibi konusu cidden "eşsiz"di.Daha önce okumadığım ve duymadığım bir konuya sahipti.Ne kadar melekler hakkında kurgular yazılmış olsa da bu kitap hem melekleri hem de diğer türleri konu olarak içinde barındırıyor.Kitabımızı eşsiz kılan da bu özelliği zaten.Yaratılmış olan büyüleyici dünya.

Esas kızımız lise çağında Prag'ta yaşayan Karou.Onu diğer liseli öğrencilerden ayıran özelliği ise kendiliğinden mavi olan uzun saçları değil,yalnız yaşaması ve ailesinin olmaması da değil.Onu diğerlerinden ayıran gerçekten "farklı" bir dünyadan gelmiş olması.Karou tüm hayatını,bebekliğinden itibaren yani Kimeralarla geçirmiş.Hatta Kimeraların elinde büyümüş.Ve Brimstone adında bir Kimera için de çalışıyor aynı zamanda.

Kimera ne demek mi? Eh sanırım merakınızı gidermek için sizi kitaba/seriye yönlendireceğim.

Ne diyordum? Evet Kimeralar için çalışıyor diyordum.Fakat bu dünyada sadece Kimeralar yok,aynı zamanda gözlerinizi kamaştıracak bir güzelliğe sahip Melekler de var.Çok konuştum değil mi? Bu kadar çok kitabın konusundan bahsetmek istemiyordum aslında.Kendimi tutamadım hepsi ondan oldu.Seri bilmeyenler için üç kitaptan oluşuyor.Devam kitapları da dilimize çevrilmiş durumda.Zaten hemen hemen aynı kapaklara sahipler o yüzden direkt tanıyabilirsiniz.(Hadi size kıyak geçip üşenmedim kapakları koydum,yine iyisiniz..)
İlgili resimtanrı ve canavarların düşleri ile ilgili görsel sonucu

Eh benim seri hakkında diyeceklerim bu kadar.Yaz gelmeden umarım ikinci ve üçüncü kitabı okuyup bitirebilirim.Siz seriyi okudunuz mu? Yorumlarınız neler?

NOT: Çok kitap yorumu paylaşıyorum değil mi? Bir kaç gün içinde vizyondaki filmlerle ilgili bir yazı gelicek beni bekleyin.Bomba gibi geliyorum.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

5 yorum:

 1. Senin aksine ben son zamanlarda, hatta çooook uzun zamandır, kitap yorumu yazmadım bloga. Vicdan azabı duyuyorum :/ Duman ve Kemiğin Kızı'nı ben de yakın zamanda okudum ve oldukça beğendim. Yine de haddinden fazla abartılmış gibi geldi bana. Beklentim çok yüksekti belki de ondan. Devamını okumak istiyorum ben de. İndirim süpermiş ben de gidip alayım devam kitaplarını hemen öyleyse :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sadece kitap yorumu yazıyorum diye vicdan azabı duyuyorum.Son beş yazım hatta 6 glb kitap yorumu.Neyse ilk defa böyle bir şey yaşıyorum ben de :D
   Ben Duman ve Kemiğin kızına başlamadan önce hiç konusuna karakterlere hiç bir şeye bakmamıştım ve seveceğimden emin şekilde başladım.Ondan belki de benim sevmem.
   Ay indirimi takip et okuokudaki aşırı iyi oldu bana.Bu yine bilmediğim bir seri olan Ay Günlükleri serisini de son kitabı hariç hepsini 9.90a aldım o şekilde :D

   Sil
 2. ben seriyi birkaç haftadır okuyorum ve şu an sonuncu kitabı yarıladım. fakat kitabı pdf olarak indirdim. gerçekten de güzel bir kitap. (benim kitaplarım ücretsiz. hfdjfjsfk )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tebrik ederim seride baya ilerlemişsin ve bence çoğu kitabı pdf olarak okumak mantıklı.en azından benim görüşüm bu ^^

   Sil
 3. Maşallah bolca kıtap yorumu gırıyorsun ozenmıyor degılm

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS