The Vampire Diaries | Final Yorumum | Dizi Yorumlarım

14 Ekim 2017 Cumartesi

MERHABALAR!

Aslında Temmuz '17 de bu yazıyı yazmayı planlıyordum.Fakat şu aralar hiç bir şey istemediğim olaylar başıma gelebiliyor.


Vampire Diaries Series FinaleEvet gelelim bu yazının ana başlığına; The Vampire Diaries.

Açıkçası TVD benim yıllarca (ilk dört sezona kadar,yani dört yıl) en sevdiğim bağımlılık derecesinde takip ettiğim dizilerde biriydi.Ardından '14 yılının yazında beşinci sezondan devam ettim ve bu olay ertesi yazlarda da süregeldi benim için.Her yaz keyifli bir anımda TVD'nin bir sezonunu açıp bitiriyordum.


Ve final sezonu yayınlanmaya başladığında,hatta sekizinci sezonun final sezonu olduğunu duyduğum anda yıkıldım.

Duygularımı size nasıl aktarabilirim bilemiyorum.Çünkü TVD'nin bitmesi demek benim için yazlarımı o muhteşem duygu karmaşaları olmadan geçireceğim dönemler demek.Ama olanlar oldu çok sevdiğim dizilerden biri daha bitti,ben de burada sizinle final sezonu yorumlarımı paylaşmaya geldim.

Spoilersız yapmaya çalışacağım yorumumu fakat bu yorumu okuyorsanız dizi bitirip gelmiş olursunuz diye düşünüyorum.

EĞER SEZON FİNALİNİ İZLEMEDİYSENİZ OKUMAYIN LÜTFEN!

Bence 8.sezon tüm sezonlardan hem daha iyiydi hem daha kötüydü.Daha iyiydi çünkü tüm duyguları görebildik.Daha kötüydü çünkü tüm olayları bir sezona sıkıştırmışlardı bence.Hele o yaşananlar! Özellikle sürekli bir olayın patlak vermesi, Damon'ın Elena'yı düşünmesi...Artık Elena olayı fazla gelmeye başlamıştı zaten.İyi ki Elena'yı hayata geri döndürdüler.

Sonu hakkında ne demeliyim bilmiyorum.O kadar yıkıldım ki,neden Damon değil de Stefan? Neden yani? Senaristler neden böyle bir şey yaptılar? Tüm dizi boyunca Damon'ı o kadar kötü,o kadar kişiliksiz gösterdikten sonra yaşaması gerekenin o mu olduğuna kanaat getirdiler? Ya da zaten Stefan'ın önceden ölmesi gerektiğine ve o yüzden öldüğüne mi? Bilemiyorum bunca aydan sonra bile aklım hala karışık.


Ama final bölümünü düşündüğümde içimden ağlamak geliyor.The Vampire Diaries alternatif evreninde Stefan'ın öldüğüne inanasım gelmiyor.Benim TVD alternatif evrenim de Stefan kesinlikle yaşıyor ve Damon'la Elena da mutlu bir şekilde yaşıyorlar.

Böyle düşününce hayat daha güzel arkadaşlar.Final bölümlerini sevmiyorum.Hayal gücümü kısıtlıyorlar.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS