Kapkaranlık Ormanda - Ruth Ware | Kitap Yorumu

13 Kasım 2017 Pazartesi



Kitabın Adı: Kapkaranlık Ormanda
Orjinal Adı: Into the darkwoods
Yazarın Adı: Ruth Ware
Yayınevi: Yabancı Yayınları

Karanlık ormanda
Karanlık, kapkaranlık bir ev vardı;
Ve o karanlık evde karanlık, kapkaranlık bir oda...
O karanlık odada...

Bazen korkulacak tek şey... insanın kendisidir. Nora on yıldır geçmişinden kaçıyordu. Evini, arkadaşlarını ve özlememesi gerektiğini düşündüğü bir hayatı geride bırakmıştı. Hiç beklemediği bir anda gelen bir bekârlığa veda partisi daveti, onu geçmişiyle yüzleşmeye zorluyordu. Bu, Nora'nın geçmişini nihayet bir kenara bırakması için bir işaret miydi? Ama bir şeyler yanlış gidiyordu. Çok ama çok yanlış... Bazı sırların sonsuza dek saklanması mümkün müydü?
MERHABALAR! 

  Uzun zamandır bloğa kitap yorumu yazmadığımın farkındayım.Bunun sebebi ise bu yılın (2017) benim için pek verimli geçmemesinden kaynaklı.Sene başında Goodreads üzerinden kendime koyduğum hedefe (45idi) doğru düzgün yaklaşamadım bile (28).Acaba ne zaman gerçekten istediğim kadar okuyabildiğim bir yıl geçireceğim merak ediyorum.Ama o zamana kadar da gerçekten çok çalışıp hayatımı düzene sokmam gerekiyor bunun da farkındayım.

  Nedense kitap yorumu yazarken bir anda içimden sizinle konuşmak,tüm sırlarımı size açıklamak geliyor.

  Huh,kitabımıza gelirsek; 
  Kapkaranlık Ormanda yıllardır dikkatimi çeken ve ince olmasından kaynaklı,bolca yorum okumamdan da kaynaklı listemde olan bir kitaptı.Bir gün e-kitap/e-book sitelerinde gezerken gördüm ve indirdim.Erasmus yapmaya başladığımda ise yurtta oturup sıkıldığım zamanda açıp okumaya başladım.
  Şimdi konuyu değiştiriyor gibi olmasın ama hani bazı kitaplar vardır; ilk sayfasını okursunuz ve anlarsınız o kitap sizin için değildir.Rafa kaldırıp ileride tekrar okumayı denemeniz gerekir.Ama Kapkaranlık Ormanda benim için çok doğru zamanda okunmuş bir romandı.Çünkü kitabın ilk sayfasından itibaren hiç sıkılmadan ilerlediğimi,hiç sıkılmadan da bitirdiğimi fark ettim.

   Nora kendi başına yaşayan,her güne ait bir rutini olan ve bu rutinleri bozmadan,hiç yorulmadan her gün yaşayan bir yazar.Ama geçmişi peşini bırakmıyor.On yıl önce arkasına bakmadan kaçtığı kasabasından,eskiden en yakın arkadaşı olan Clare'in bekarlığa veda partisine davet ediliyor.Merakını dindiremediğinden dolayı olaylar başlıyor.

  Bence kitapta konu olarak biraz klişe diyebileceğiniz,öngörülebilir bir konu işlenmişti.Sadece yazarın bu konuyu güzel işlediğini,uygun cümleler kullandığını düşünüyorum.Ki günümüzdeki romanlarda benim aradığım en büyük özelliklerden biri bu.Çünkü yazarların genellikle bir "ilham kaybı" içerisinde olduklarını düşünüyorum.
  Siz ne düşünüyorsunuz? Kitap hakkında ve yazarların "ilham kayıpları" hakkında? Benim bu yazıda sizinle paylaşacaklarım bu kadardı,

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS