And Then They Were None | Dizi Yorumu

3 Aralık 2017 Pazar

İlgili resim
Dizinin Adı: And Then They Were None
Türkçe Adı: On Küçük Zenci 
Orjinal Adı: And Then They Were None
Kitabın Adı: On Küçük Zenci
Yazarın Adı: Agatha Christie
Yapım Yılı: 2015

Seven guests, a newly hired personal secretary and two staff are gathered on an isolated island by an absent host and someone begins killing them off one by one. They work together to determine who is the killer? 

MERHABALAR!

Bu yazımda sizlerle geçenlerde -neredeyse iki hafta önce- izlediğim bir mini diziden bahsedeceğim.Aslında bu diziden bahsedip bahsetmeme konusunda çok kararsızdım.Çünkü diziyle ilgili bir sürü güzel yorum okudum ve eminim ki googlea bu dizinin yorumlarını arattığınızda o güzel yorumları okuduğunuzda aklınızda aşağı yukarı bir fikir oluşur.

Ama ondan sonra düşündüm ve bu blogun öncelikli olarak kendime bir hatırlatma,bir günlük ve bir anı sayfası olduğunu fark edip kendim için bu yazıyı sizinle paylaşmaya -aynı zamanda gelecekteki benimle- karar verdim.

and then there were none ile ilgili görsel sonucu

Dizi aniden bir grup kişinin bir eve davet edilmesiyle başlıyor.Fakat bu kişilerin hepsi bir özelliği olan kişiler,hepsinin arasında bir benzerlik,çok büyük bir benzerlik var.
Dizimiz bu kişilerin İngiltere'nin bir adasına getirilmeleriyle ve de odalarına çıkıp ardından yemeğe inmeleriyle başlıyor.Bu sıralarda da bize kişilikleriyle ilgili,evle ilgili özellikler sunuluyor.Ve evde her odada bir resmin duvarda asılı olduğunu fark ediyor misafirler.(Yukarıdaki tekerlemenin bir kopyası.)Ardından birer birer hepsi hikayedeki gibi öldürülmeye başlıyorlar.

Ah! Diziyle ilgili aklımdaki cümleler o kadar karışık ki nasıl anlatacağım nasıl birleştireceğimi bilmiyorum.Belki de konusunu değil de bana hissettirdiklerinden bahsetmeliyim.

And Then They Were None izlerken aklımda binlerce soru işareti oluşmasını sağladı.O güzel ev,hizmetçiler,misafirliğe gelen insanlar.Dizi ilerledikçe yavaş yavaş olayın içine de girdikçe nelerin olduğunu kavrayınca da beni gerdi.Bence dizinin size iletmek istediği duygu da gerilmeniz,yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı düşünmeniz.

Açıkçası zihnimden geçen size "izleyin,izleyin,izleyin!" tarzı cümleler kurmak.Ama öyle yaparsam deli gibi gözükeceğimi,sizi de diziden uzaklaştıracağımı biliyorum.O yüzden kendi kararınızla diziyi izlemeye karar vermeniz lazım.

Hah bir de gitmeden,dizinin İngiliz yapımı Sherlock adlı diziyle benzer hisler aktardığını da belirtmeden geçemeyeceğim.

and then there were none ile ilgili görsel sonucu

BİR SONRA Kİ YAZI DAGÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

  1. Ben dizi çıktıktan sonra bir hevesle kitabına başlamıştım ama daha karakterler adaya varamadan bırakmıştım :D Belki de önce diziyi izlersem kitabını tekrar okuma hevesi gelir :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ah ah ben kitabını bile okumadım.Nasıldı o söz "battı balık yan gider" miydi :D Kendimi o sözdeki gibi hissediyorum...Ve kesinlikle diziyi izlemelisin Eslem! Durduğun hata :D

      Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS