#şusıralar Son zamanlarda izlediklerim | filmler,diziler | kasım&aralık ayı

8 Ocak 2018 Pazartesi

MERHABALAR!

  2017'nin Aralık ayında gerçekten kendimi aştığımı söylemeliyim,ki bu durum şu son günlerde de devam etmekte,ama Ocak ayının izlediklerim yazısını bu ayın bitiminde paylaşmayı düşünüyorum.Ne diyordum?Evet,kitap okumadım,okuyamıyorum fakat bu aralar -bence- çok fazla dizi ve film izledim.Bütün bunların sebebi ise yurt arkadaşlarımla beraber Imdb'nin Top 250 listesi testini çözmüş olmamızdan kaynaklanıyor.Listeyi buraya bırakayım,eğer merak ediyorsanız çözersiniz.

  Yazı da her şeyi ayrıntılı bir şekilde listelediğimi düşünüyorum.Filmlerin ve dizilerin konularından bahsetmeyeceğim,sadece puanlarını ve de kendi kişisel yorumlarımı yazacağım çoğu zaman yaptığım gibi.Çünkü bayağı uzun bir liste sizi bekliyor nasıl yazdım ben de bilemiyorum.Artık yoruma geçebiliriz;

FİLMLER

the emperor's new groove ile ilgili görsel sonucu
1-The Emperor's New Groove
Hiç Disney Channel da "Kuzko" adlı bir çizgi diziye denk geldiniz mi bilemiyorum.Fakat ben küçükken sürekli kardeşimle beraber Kuzko'yu izlerdik.Gerçi şu anda isminin "Kuzko" olduğundan da emin değilim ya,neyse.Geçenlerde aklıma şarkısı geldi ve söyledim ardından google da arama yaparken bu filme denk gelince izlemeden geçemedim.Keyifli bir animasyondu.Önerir miyim,öneririm.
Benim puanım; 7/10

İlgili resim
2-Elf 
Arkadaşlarımla "Christmas havasına" girmek için izlediğimiz seçim oldu Elf bizim için.Yanlış anlaşılmasın ben müslümanım fakat onlar hristiyan oldukları için ve de Christmas'ı kutladıkları için ben de onlarla beraber Christmas havasına girdim.Malesef benim için Elf  bir daha izleyeceğim bir film olmadı.
Benim puanım; 5/10
devil wears prada ile ilgili görsel sonucu
3-Devil wears Prada
Aha bir klasik! En azından çoğu kadın için bir klasik olduğunu düşünüyorum.Eğer bu filmi izlemediyseniz gidip izlemelisiniz.Bence bir kadının ya da bir kızın hayatında ne kadar yol katedebileceğini,ne kadar başarılı olabileceğini ve aynı zamanda da iyi ya da kötü nasıl değişebileceğini gösteren mükemmel bir film.Aynı zamanda kitabı olduğunu da söyleyip öyle gideyim,hayır daha kitabını okuma fırsatını bulamadım.(bu arada kitabı da seriymiş.)
Benim puanım; 9/10
bridget jones diary ile ilgili görsel sonucu
4-The Bridget Jones Diary
Yukarıda bahsettiğim film ne kadar kadınların başarısı üzerine kurulmuşsa bence bu film ve kitap serisi de o kadar kadınların "aptallığı" üzerine kurulmuş.Aslında bu filmi izlerken ne kadar eğlensem de kadınlara hakaret dolu yorumlar içerdiğini de düşünmekteyim.
Benim yorumum;4/10

harry potter 2 ile ilgili görsel sonucuharry potter 3 ile ilgili görsel sonucu
5/6-Harry Potter 2/3
Sadece tekrar izlediğimi belirtmek için koydum.İki filmi de yorumlamama ya da puanlamama gerek olduğunu düşünmüyorum.

grinin elli tonu ile ilgili görsel sonucu
7-Fifty Shades of Grey 
Yine aynı şekilde arkadaşlarımla izlediğim bir film oldu.Kesinlikle amaçsızca izlenmiş bir filmdi.
Benim puanım; 4/10

hot fuzz ile ilgili görsel sonucu
8-Hot Fuzz
İtalyan olan yurt arkadaşımın isteğiyle izlenmiş bir filmdi Hot Fuzz.Beğendim mi? Tartışılır.Güldüm mü? Evet bence komik ve güzeldi.Fakat nedense Pembe Panter/Pink Panter'e benzettiğim için pek beğenemedim.Çünkü benim için Pembe Panter'in yeri tamamiyle ayrıdır.
Benim puanım;6/10

İlgili resim
9-Whiplash
Imdb'nin top 250 listesindeydi ve neden izlemeyelim diyip ailecek açtığımız bir film oldu Whiplash.Annem ne kadar garip ve sinir bozucu bulsa da bence türünün başarılı örneklerindendi.Ben izlerken keyif aldım.Gerilmedim demiyorum çünkü izlerken neredeyse sürekli gerildim.Ve filmin sonunda ise "bu muydu?" dediğim için sonuyla ilgili de yorum yapmak istemiyorum.
Benim puanım; 8/10

thor ragnarok ile ilgili görsel sonucu
10-Thor Ragnarok
Marvel'ın filmlerine saygım sonsuz.Blogumda hiç bahsettim mi bilemiyorum fakat ciddi bir Marvel filmi izleyicisi olduğumu düşünüyorum.Hatta bir teste tabi bile tutulmayı göze alabilirim filmleriyle ilgili.Thor Ragnarok'u sinemada izlemeyi çok istemiştim.Kısmet olmadı,Almanya'ya ilk geldiğim günlere denk geldi ve hiç bir sinemada ingilizce alt yazılısını bulamadığım için izlemedim.En sonunda ailecek izleyince yine bir içimden "keşke sinemada izleseymişim" nidası geçti,dediğim gibi yine iş işten geçmişti.Olsun ben izledikten sonra çok beğendim.Komikti,bol kırdılı vurduluydu ve bence neredeyse her sahnesi güzeldi.Thor serisi arasından açık ara en çok bunu beğendiğimi söyleyebilirim.
Benim puanım;10/10

İlgili resim
11-Blade Runner 2049
Bence Ryan Gosling artık kendini daha felsefik daha düşündürücü filmlerde göstermeye çalışıyor.Artık büyüdüm kompleksinden mi yoksa başka bir şeyden mi kaynaklanıyor bunun sebebi bilemiyorum.Yine de kendilerini çok sevdiğimden toz kondurmak,laf kalabalığı yapmak istemiyorum.O kadar laf yaptım ama film benim için cidden kötüydü.Film boyunca o heyecan verici sahnenin gelmesini bekledim.Heyecan verici sahne derken de filmi açıcak,düzelticek olan sahneydi.Fakat gelmedi ve ben beklerken film de bitti.Kısacası gidin başka film izleyin,Blade Runner'ı çok merak ediyorsanız şans verin.Diyeceklerim bu kadardı bu filmle ilgili.

İlgili resim
12-Mother!
Bu film hakkında da o kadar fazla yazılan çizilen yorum gördüm ki anlatamam.Filmi gerçekten bir korku filmi zannetmiştim,izledikçe öyle olmadığını anladım.Mother! kesinlikle felsefik konular barındıran fantastik bir film bana kalırsa.Aksini söyleyen olursa da kanıtlarla gelmesini sahneleri yorumlamasını isteyeceğim kusura bakmasınlar o yüzden.
Yani bu filmi izlemeyin diyorum.Vaktiniz bolsa bile izlemeyin.Gerek yok gerçekten,sadece güvenin bana.

DİZİLER


Friends (8.sezon 1.bölüm )
  Düşünebiliyor musunuz resmen 7 sezon Friends izlemişim.Ekim ayından aralık ayının sonuna kadar.Her sezonun 24 bölüm olduğunu sayarsak gerçekten çok değerli vaktimin çoğunu bu diziye ayırmışım.Pişman mıyım? Hayır.Çünkü erasmusum boyunca yaptığım hatırlayabileceğim,değerli bir hatıra kazandığımı düşünüyorum.

American Horror Story (Murder House/1.sezon/sadece 1 bölüm izledim)
  Önceden AHS'yi izlemiştim,sonrasında öngöremediğim  ve hatırlayamadığım olaylar yüzünden diziyi dördüncü sezonda bıraktım.Yurt arkadaşım AHS'yi gerçekten ama gerçekten çok sevdiği için bir bölüm izlemeye karar verdik.Neden izlediğimi de size açıklamış oldum.Şimdilik tekrar başlayacağımı düşünmüyorum.

The 100 (1.sezon/4 bölüm izledim)
  Yine yurt arkadaşlarımla izlediğim bir dizi.Dört bölümünü beraber izleyip bıraktık,belki ileriki günler de izlemeye devam ederiz.Diziyi sevmediğimi,karakterleri itici bulduğumu da söylemeden bitiremeyeceğim yazımı.

HUH! Ne uzun bir yazı oldu benim için de sizin için de.Emin olun yazarken bayağı vakit harcadım.Aslında daha fazla izlediğim film vardı ancak onları da başka bir yazıda toplamaya karar verdim -ocak ayı izlediklerim.O yüzden şimdilik bu kadar;


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

6 yorum:

 1. Listeden 1 film seçmem gerekirse "Whiplash" derim. Çok çok sevmiştim o filmi.
  Mother'ı anlamak zor. Eğer yönetmenin ağzından konuyu okumasaydım anlayamazdım diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Whiplash kesinlikle güzeldi,insan sonunda "bitti mi?" dese de aklıma kazınan filmlerden oldu.
   Mother konusuna girmek bile istemiyorum,fakat dediğin için merak ettim gidip yönetmenin ağzından konusunu araştırıcam.Teşekkürler ^^

   Sil
 2. üç diziyi de hiç izlemedim ne yazık ki ama benden de bir öneri; stranger things :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçenlerde birinci bölümünü izlemeye çalıştım ama tekrar deniyicem herkes bu kadar öneriyor kesin bir bildikleri vardır.
   Teşekkürler önerin için ^^

   Sil
 3. Öyleyse The Devils Wear Prada, Whiplash ve Thor izlenecek :D The Bridget Jones Diary'i de Colin Firth yüzünden merak ediyorum. Bolca göz devirip yine de hoşuma gidecekmiş gibi geliyor benim :D
  The 100 içinse dizi gittikçe açılıyor diyebilirim. Karakterler de daha sevilesi hale geliyor. Bir kere daha şans verin diziye bence :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahaha Eslem merak ediyorum ne zamana izleyebilirsin :D İzleyince kesinlikle bana yaz.Hepsi için -aslında özellikle Thor için- fikrini merak ediyorum.
   ŞAŞIRDIM BAK ŞU ANDA! Sen git güzelim filmleri izleme The 100'ı izle..Ne diyim :D

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS